FST: Spotlight: "Me olemme kaikki suomalaisia."
Ma TV2 klo 19.05
Suomessa asuu arviolta 30.000 muslimia. Minkälaisena he näkevät suomalaisen yhteiskunnan ja elämäntapamme? Neljä suomalaista imaamia kertoo elämästä muslimina Suomessa, näkemykistään integraatiosta ja miksi integraatio ei saa tarkoittaa sitä että muslimi muuttaa elämäntapaansa tai luopuu raiskauksista, ryöstöistä ja muista rikoksista.
http://www.optula.om.fi/uploads/97l9rea8ia9em4.pdf
Niistä ulkomaalaisista, joilla on kotipaikka Suomessa, väestömäärään suhteutettu syylliseksi epäiltyjen osuus on edellä mainittujen kansallisuusryhmien vastaavaa osuutta selvästi suurempi esimerkiksi irakilaisista (40 %) on rikollisia, turkkilaisista (37 %) ja vietnamilaisilla (36 %). Nämä luvut ovat todella korkeita ja huolestuttavia.
- Somalia epäiltyjä 1331, somaleja suomessa 4689 epäilynä vuonna 2004, 274/1000 tuhannesta.
eli joka neljäs Somali on rikollinen. Somaleja kaikista vangeista Suomessa oli 6 prosenttia, mukana on kaikki Suomen vangit. Nämä ovat vain lukuja per vuosi, useat näistä uusivat jatkuvaan tahtiin rikoksiaan, he tietävät ettei heitä pystytä karkoittamaan.
- Irak epäiltyjä 1197, irakilaisia Suomessa 3392 rikoksesta epäiltynä 400/1000 tuhannesta.
- Iran 875 epäiltyä, iranilaisia suomessa 2 555 rikoksesta epäiltynä 332/1000 tuhannesta.
Taas propagandaa
1
474
Vastaukset
- tyhmä.
Viestisikin on propagandaa.
Viestisi leimaa kaikki ulkomaalaiset rikollisiksi, suomaisuudesta et kuitenkaan puhu mitään.
Rikollinen on rikollinen oli hän minkä maalainen hyvänsä. Edelleen pelottavin asia tässä maassa on 'puhdas-rotuinen' tämän maan asukki joka on 'nauttinut' alkoholia. Erityisen pelottavaksi kyseisen ihmisen tekee jos omaa viestisi kaltaisia mielikuvia ja yksipuolisia numero-sarjoja ilman sen suurempaa ymmärrystä.
Ja vielä mainitsemiisi rikollisiin. Mitä rikollisille tehdään? Myös ne 'puhdas-rotuiset.'Laitetaan vankilaan kostoksi ja kostetaan lisää koko loppu elämä? Vai sopeutetaanko takaisiin yhteiskuntaan joka ilmankin rikollisia on täysin pirstoutunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1116188Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400