Urosten sotkut, apua!

Heips, eli vinkkejä millä saisi vaaleasta sohvasta uroskoirien jättämät sotkut pois? kovin jytkeitä pesuaineita ei voi käyttää, hankala kangas. Enpä tiennyt ostaessa. Olisko hyviä pesuainevinkkejä pehmeälle "nukka"kankaalle?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanish-nimistä suihketta, matoille tarkoitettua. Suihkaus, anna vähän aikaa vaikuttaa ja kostealla rätillä pyyhkäisy. Ei ole tuhonnut ainakaan meillä noita arempia mattoja.

Äänestä
  • ..tack, tarvinnee kokeilla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siivousta kirjoitti:

Heips, eli vinkkejä millä saisi vaaleasta sohvasta uroskoirien jättämät sotkut pois? kovin jytkeitä pesuaineita ei voi käyttää, hankala kangas. Enpä tiennyt ostaessa. Olisko hyviä pesuainevinkkejä pehmeälle "nukka"kankaalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu