Taas viedään

3284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juuri siksi onkin entistä tärkeämpää jakaa tietoa avoimista tiedostoformaateista ja niiden tuoman riippumattomuuden eduista.

Yksinkertaisesti sisällöntuottajien täytyy kieltäytyä loikkaamasta Microsoftin oravanpyörään. Olkoonkin, että he saattavat menettää pari prosenttia myyntituloistaan, mutta suuremman summan he menettävät lisenssimaksuissa Microsoftille. Ainoa joka tässä pelissä voittaa on Microsoft ja KULUTTAJA MAKSAA VIULUT! Onneksi meillä on mahdollisuus äänestää rahoillamme, kuten itsekin laitan kaikki roponi avoimia tiedostoformaatteja kannattaville sisällöntuottajille!

Suosi suomalaista, suosi ulkomaalaista. Pääasia, ettet ostaessasi joudu sitoutumaan päättömiin sopimuksiin!

Äänestä
  • >...menettää pari prosenttia myyntituloistaan...

    Mikä on peruste moiselle väittämälle ?

    Kai sellaista tuotetta, jota kaikki voivat käyttää, on helpompi myydä kuin sellaista johon pitää ostaa satoja euroja maksava ohjelma jolla sen saa auki.

    Äänestä

hauskaa kun kaiken maailman idiootit haluavat suojata dokumenttinsa täysin ja sitten lähettävät sen kuitenkin jollekin luettavaksi. Eikä lukija saa sitä tietenkään auki. Sitten tämän idiootin pitäisi antaa lupa muttei tiedä miten se annetaan.

Toiseksi, kun otat IRM:n käyttöön niin olet mikki$sotkun liekassa loppuikäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Windowsin käyttäjiä... kirjoitti:

...kuin pässiä narusssa:

http://www.informationweek.com/news/showArticle.jhtml?articleID=196601781

:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu