Merivirta on arjen tekojen tekijä. Mertsu eduskuntaan!
www.jk-merivirta.fi
King Arthur
11643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.harribollstrom.net/
vaan nuoria naisia
Topsa nyt esimerkkiä:
www.hksummanen.wordpress.com
www.annikekki.fi
http://www.minnakivimaki.fi/
mutta alle nelikymppisiä mieluusti kehiin. Mitä ne mummot ja papat osaa nuorten asioille sielä tehdä, kun ei tunne niiden arkipäivää. Ei niitä kiinnosta opintotuki, ei vanhemmuuden kustannukset, ei äitiyspäivärahat tai asuntojen hinnan nousu. NUORIA eduskuntaan, sanon minä. Tollanen 30-40-vuotias tyyppi osaa olla innovatiivinen ja tuntee vielä normi-ihmisen arjenkin, mutta ei oo enää mikään liian kakara. 30-40-vuotiaita naisia ja miehiä äänestämään kaikki!!!!!!!
USKALLA ÄÄNESTÄÄ, KUN JÄÄVÄ MAMMALOMALLE KUMMINKIN ENNEN EDUSKUNTAKAUDEN LOPPUMISTA. SAMA HOMMA JOKA TYÖPAIKASSA. EI NIITÄ KENEKÄÄN KANNATA PALKATA!
Yli 40 jolla on omakohtainen kokemus lapsen elämästä vauvasta nuoreen opiskelijaan, hän tietää koko kirjon nuoren elämästä.
on tehny lapset nuorena ja on itse elänyt opiskelevan perheellisen elämää. Minusta 30-40 on paras ikä, toki riippuu tyypin taustoista ja elämänvalinnoista. Jokatapauksessa elämänkokemusta pitää olla, jotta eduskunnassa pärjää.
just niiden ongelmien poistamiseen, mitä vanhemmuuden kustannuksissa tänäpäivänä on. Lasten teko kannustinloukuttomaksi!
Selainen joka on nuoruudesta aikuisuuteen elänyt,Nähnyt lapsiperheen arjen ja kokenut myös opiskelijaelämän itsensä ja lapsensa kautta.Vuokralla ja veloissa elänyt, eikä pyrkyri joka on haalinut muilta esim.suklaisilta asunnot ja muut.Itse hankkinut kaiken,kirjaimellisesti.
kaiken tuon ja elää elintasoelämää, jossa nuoren lapsiperheen arki ei paljon enää jaksa napata. Helppoa ajatella: kun mulla oli niin vaikeeta, ni ei noillakaan tarvii nykysin yhtään sen helpompaa olla. Sitäpaitsi 50-vuotias virkamies/nainen ei tajua tuontaivaallista köyhyydestä tai pätkätyöstä.
on Imatralta tarjolla eduskuntaan? Tietääkö kukaan?
Vihreiltä, eikä se Urpalaisen Anukaan (kok) kovin vanha taida viel olla? Mutta ei taida nuorista naisista olla sen enempää Uosukaisen, kun Mönkäreenkään äänten hakijoiksi...