olen käyttänyt heinixiä

talvesta alkaen päivittäin allergiseen yliherkkyyteen. Onko teillä kokemuksia siitä, kun yrittää lopettaa kyseisen lääkkeen, niin allergiaoireet lisääntyy.
Itselläni tulee kutiavia näppyjä käsiin, nenä tulee kipeäksi jne. Pitääkö jatkaa heinixin syöntiä loputtomiin vai häviääkö oireet itsestään?
Olisiko parempi jos lopettaisi vähittelen, esimerkiksi ottaisi
lääkkeen vai joka toinen päivä ja sitten aina vaan harvemmin.
1286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se on kuin unilääkettää,nukkusin vaikka koko päivän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvosta kiitollinen kirjoitti:

talvesta alkaen päivittäin allergiseen yliherkkyyteen. Onko teillä kokemuksia siitä, kun yrittää lopettaa kyseisen lääkkeen, niin allergiaoireet lisääntyy.
Itselläni tulee kutiavia näppyjä käsiin, nenä tulee kipeäksi jne. Pitääkö jatkaa heinixin syöntiä loputtomiin vai häviääkö oireet itsestään?
Olisiko parempi jos lopettaisi vähittelen, esimerkiksi ottaisi
lääkkeen vai joka toinen päivä ja sitten aina vaan harvemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu