kirpaisee kerran. Niin tein mäkin. Kuvittelin tunteen olevan molemmin puolinen, niin ei kuitenkaan ollut. Mies katosi kuvioista aika äkkiä. Tietysti se tuntui todella pahalta, eikä elämä meinannut maistua aikoihin.
Nyt olen kuitenkin päässyt asiasta "yli". Se ei tarkoita etteikö niitä tunteita enää olisi, päinvastoin niitä on vieläkin. Mutta olo on jotenkin rauhallinen. Olen antanut sisälläni anteeksi hänelle.
Hyvä olo ja zempatkaahan muutkin. Eniten olis jäänyt harmittamaan ettei se toinen tietäis niistä tunteistani ja epävarmuus jylläis. Nyt voin jopa kulkea pilke silmäkulmassa hymyillen muille.
Ajattelen sua lämmöllä, ystäväni, kaverini, sielunkumppanini. Hetken ajan sain tuntea sut. Mutta en hetkeäkään vaihtais pois. Opetit tietämättäsi mulle paljon. Sen huomaan jälkeen päin. Kiitos. Kaikkea hyvää :) Löydät vielä sen oman kullan, jonka kanssa voit olla onnellinen!
Tunteiden
8
1325
Vastaukset
- pikku perhonen
ikävä on kyllä kova edelleen, mutta elämä jatkuu, lopulta, kuitenkin. tsemppiä sulle ja kaikille muillekin =)
- sä se pääs kiinni
vaan jos ei susta oo siksi niin go to hell.
- sivusta kommentoi
toinen kirjoittaa ihan nätisti ja sun pitää tulla siihen aukomaan päätäs. aika typerää käytöstä tollainen.
- sulle
en ihan vielä ole saavuttanut tota tasoa.
- -aikomassa-
Kertoisitko miten käytännössä teit tuon tempun? Ihan vain kyselen, koska ajattelin itsekin yrittää samaa, mutta ei oikein keksi, että miten..
- ei ole
olemassa itse asiassa mitään temppua. Aika on paras lääke ja se näyttää tepsivän. En olis ikinä uskonut puoli vuotta sitten että tässä vaiheessa olisin. Tärkeintä on kuitenkin itkeä se kipu,pahaolo ja ikävä pois. Emme voi saada toista tykkäämään itsestämme. Se on hyväksyttävä.
Viha ei auta asiaa vaikka paljon vihan tunteita tässä olenkin käsitellyt. Ehkä tunne tulee siitä kun asiat ei ole menneetkään niin kuin itse olisi halunnut niiden menevän.
Enkä vieläkään kiellä etteikö tunteita olisi. Välitän kyseistä miehestä uskomattoman paljon. En itsekään oikein ymmärrä miten hän on vaikuttanut elämääni. Mutta aina ei voi saada sitä mitä haluaa. But life goes on... =) Mut ei se missään nimes tarkota sitä, et pitäs unohtaa se toinen.
- voinut olla
minun kirjoittamia virkkeitä, mutta satun olemaan mies. Myöskään
mitään katoamistemppuja ei ole ollut havaittavissa. Ajatustesi
kulku on kuitenkin täysin vastaavan kaltainen omien ajatusteni
kanssa :) Kiva kuulla, että en ole ihan yksin ;) Tuo viimeinen
kappale voisi olla täysin minun kirjoittama... :)
Ei muuta, kuin pilkettä silmäkulmaan, ja menoksi! Ei saa jäädä
tuleen makaamaan!!! ;) - paras!!!
tunne huomata voivansa kulkee eteenpäin taas pilke silmäkulmassa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190