Irwin Goodman:Tuo alkoholin käytön ja hauskanpidon mestari!Onko kellään kokemuksia hänen tapaamisestaan,olisi hienoa kuulla juttuja!?
IRWIN GOODMAN
7
1352
Vastaukset
- toisenkäden tietoja:
En itse päässyt katsomaan, juoruja: Uransa(elonsa) loppuvaiheessa mies oli jossain keikalla. Palkkio käteisenä koska epäselvyyksiä verottajan kanssa, haju muheva, keikka rutiinilla, nestedieetillä.
senaattori Alatalo kertoi taannoin telkkarissa että "Poing Poing:in" aikoihin euroviisukarsinnoissa oli istuutunut Irwinin pöytään kun pöydässä olleet naisseuralaiset olivat valittaneet hänelle pahaa odoria ja pyytäneet vaihtamaan pöytiä. No Irwinhän esiintyi silloin reisimittaisissa nahkasaapikkaissa joten voihan se haju johtua siittäkin osittain.
On selkeästi raskasta olla tunnettu artisti ja taiteilija näin pienessä maassa ja näin ujolla kansanluonteella. Sääliksikin käy monet. Onneksi nykypolvi on edes vähän nähnyt maailmaa ja toivottavasti eivät kaikki puliukkoudu. Olisi todellinen sääli jos maa on muutaman vuoden päästä Ändin tavalla pohjilla käyneiden artistien monumenttina. - rapajuoppoämmänhakkaaja
Rentunruusu tais olla omaelämänkertaa..luulen.
- pahus.
Joku rekisteröitynyt addikti oli kirjoittanut oikeinkin kiinnostavan kertomuksen tapaamisisitaan Irwinin kanssa. Sitä olisi ollut mukava lukea uudestaankin.
No ilmeisesti tyyppi pelkäsi paljastaneensa liikaa itsestään netissä. Niin paljastikin, kyllä lehtimiehet aina löydetään.- päivämäärällä
1.8.2004 Pietarista palanneessa bussissa jonkun toimittajan, joka kertoi mm. neuvostoaikaisesta Tallinnanreissusta Irwinin kanssa.
- ------------------
päivämäärällä kirjoitti:
1.8.2004 Pietarista palanneessa bussissa jonkun toimittajan, joka kertoi mm. neuvostoaikaisesta Tallinnanreissusta Irwinin kanssa.
Minäkin kerran melkein meinasin kuulla jonkun jutun tästä tuskaisesti viinaan kuolleesta juoposta.
- nuori juoppo
------------------ kirjoitti:
Minäkin kerran melkein meinasin kuulla jonkun jutun tästä tuskaisesti viinaan kuolleesta juoposta.
Mistä saa Irwin Goodmanin keikkatallenteita...muistan että joskus tuli tv:stä jokin keikka missä joku muija riisui itsenäs paljaaksi samaan aikaan kun irwin veti biisejänsä!Irwiniä olis mukava katsella ja kuunnella humalassa frendien kanssa!Jos joku tietää mistä näitä keikkatallenteita saa...ole hyvä ja kerro!
- esko
------------------ kirjoitti:
Minäkin kerran melkein meinasin kuulla jonkun jutun tästä tuskaisesti viinaan kuolleesta juoposta.
Korjaisin yhden virheen minkä huomasin. Toisin kun luullaan niin irwin ei kuollut viinaan. Ruumiinavauksessa todettiin toisin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062491Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928