Ainakin tämän Auto Motor und Sportin uuden vuoristo-olosuhteissa tehdyn uuden jarrutestin perusteella Yariksen jarrut ovat huippuluokkaa. Toiseksi parhaat kymmenen auton joukosta.
http://video.google.de/videoplay?docid=-5247249864338436236
Yariksessa hyvät jarrut
5
908
Vastaukset
- on....
Luxus laatua siinä on kaikki muutkin, siitä jo sen verran kokemusta.
- telkusta
Katselin itsekin ohjelman. Se tuli sunnuntaina. Yaris pärjäsi tosi hienosti.
Pitää kuitenkin muistaa että pieni auto isoilla jarruilla on helppo tehdä. Parin tonnin auto painoinen onkin jo paljon hankalampi saada pysähtymään. Kuten tässäkin nähtiin. - kevyin yaris
japanilainen lexus oli vasta 7:s. Taisi yaris olla koko joukon kevyin. Moni auto oli lexusta painavampi, silti lexuksen vauhti ei hidastunut niin nopeasti. Yariksessakin taitaa olla euroopassa tehdyt jarrut, niin kun voittajassakin sekä voittaja taisi olla melkein 2x painavampi yarista. Hyvin näyttää raskaan auton jarrut pysäyttävän.
- yarisin jarrut
Ovat tosi tehokkaat !
Pientä totuttelua tosiaan vaatii että normaalissa jarrutustilanteessa muistaa painaa jarrua rauhallisesti,kevyellä NOPEALLA painalluksella jarrut ottaa kiinni liiankin äkäisesti. Kun taas rauhallisesti painaen ne käyttäytyy kuten entiset corollan tehostetut jarrut. - pojilla
yarisin jarrut kirjoitti:
Ovat tosi tehokkaat !
Pientä totuttelua tosiaan vaatii että normaalissa jarrutustilanteessa muistaa painaa jarrua rauhallisesti,kevyellä NOPEALLA painalluksella jarrut ottaa kiinni liiankin äkäisesti. Kun taas rauhallisesti painaen ne käyttäytyy kuten entiset corollan tehostetut jarrut.Olla jarrua keitossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637