tekemään niinkuin itse haluaa eikä vain aina olis kiinni vanhoissa sidonnaisuuksissa. Sitä sinä haluat. Ja se on ok.
Jos oppis
lopultakin
9724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
me ei olla ikuisesti olemassa.
toivon koko sydämeni pohjasta ainakin tässä omassa tapauksessani, että kumpikin meistä tajuamme sen. En ole koskaan aiemmin tuntenut näin ketään kohtaan, enkä varmasti tule ikinä tuntemaankaan mitään vastaavaa. Ja viimeistään nyt tiedän, missä minun paikkani on ja kenen viereen minä kuulun. Minä todella rakastan häntä ja luotan siihen, että kaikki kääntyy vielä hyvin. Samaa toivoisin teillekin; täytyy ottaa hetkestä kiinni eikä saa jättää kaikkea huomisen varaan.
ettei aina tarvii pettyä.
aio enkä halua tuottaa hänelle pettymystä, koska tiedän että hänkin on jo niitä kokenut. Enkä usko, että hänkään haluaa minulle tuottaa pettymystä ainakaan tahallisesti.
Luottamus häneen, se on ainoa mitä minulla tässä vaiheessa on mutta sen varassa aion myös pysyä kunnes saan jotain enemmän.
mitään väliä, mut kai tiedät että hän on varautunut siihen ehkä että olet pettymys, siis puhut muista joihin olet tuntenut vetoa.... tai joiden kanssa oot ollut... mikä on pahinta mitä voi toiselle tehdä.
kaiken jo minusta ja/tai olemattomasta menneisyydestäni suurinpiirtein ainakin. Ei minulla ole mitään syytä puhua hänelle kenestäkään muusta kuin siinä tapauksessa jos hän itse haluaa jotain tietää.
yhteenkuuluvuuden tunne on siis olemassa. apuaa :)
olemassa :)
Ohohh, aikaa kova txt. jospa sä olisit kiinni vanhoissa sidonnaisuuksissa?? Mä en edes muistaa mitään, tuskin se oli minulle, mutta kasva aikuseksi ja unohda