Pysyvä kuivuus

lasikin jälkeen??

Kuivuudesta puhutaan paljon tässä palstalla. Minulla myös kova kuivuusongelma lasikin jälkeen. Vaikka sanotaan, että vuoden verrankin voi kestää ennen kuin helpottaa. Nyt kun olen selvittänyt asiaa, tiedän, että toisille jää pysyväksi vaiva. Kertokaahan vähän omia kokemuksianne. Ne, kenellä on ollut kova kuivuusongelma lasikin jälkeen, kuinka kauan on kestänyt? Vai onko jollain jo pitempi aika operaatiosta ja vaiva jatkuu? Jos jatkuu, niin onko lieventynyt kuitenkin? Palstalla puhutaan kyyneltietulpista, onko kenelläkään kokemusta? Millaista?

1

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eskoliina

      En tiedä pysyvyydestä, mutta nyt 2 kk:n jälkeen kuivaa vielä etenkin öisin. Päivisin tiputtelen silloin tällöin tippoja, joten en niinkään huomaa kuivumista. Mulle sanottiin, että tipoista ei haittaakaan, laitetaanhan ihollekin kosteusvoidetta päivittäin ja etenkin vanhempana kuivaa muutenkin iho ja silmät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      825
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      769
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      116
      519
    Aihe