Kaksosnainen ja Neitsyt mies

Kaamoskeksi

Niin.. Miten soveltuvat yhteen Kaksos nainen ja Neitsyt mies? Olisi hyvin mielenkiintoista tietää löytyiskö näin horoskoopillisesti yhteistä tulevaisuutta erän ihmisen kanssa. usein olen huomannut niiden olevan oikeassa.
Sanokaa rehellisesti tietojenne mukaan, en minä toivoani horoskoopeista menetä :)

10

7844

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös kaksonen

      Minulla siitä kokemusta.Kaksi neitsyt miestä ollut elämässäni.Minulle liian puupökkelömäisiä.
      Saisi olla hiukan enemmän elämää ja repäistäkin joskus.

    • kaksonen 63

      Minulla on ollut nyt 23 avioliittovuotta neitsyt mies ja nyt kyllä tuntuu että mitähän tästäkään enää tulee. Jotenkin tuntuu että toinen on kuin kivireki perässä verettävä. Haluaisin enemmän tunnetta peliin ja joskus eres jotain innostusta.

    • kohtuullinen arvio

      Neitsytmies tarvii aikaa ja tilaa paljon omille asioilleen. Kaksonen voi kokea, että ei kannata olla suhteessa, jos sille on varattu viisi minuuttia viikosta. Neitsyt ajattelee antavansa aikaa kaksoselle, mutta kaksonen kuvittelee viettävänsä aikaa neitsyen kanssa. Neitsyt pyörii ympäriinsä ja voi olla hankala tai helppo tapaus riippuen aiemmasta koulutuksesta. Jos "löysä" suhde kiinnostaa, voi onnistua, mutta jos haluaa sitoutumista ja pitkäjännitteisyyttä suhteelta ei kaksonen ja neitsyt ole kovin hyvä pari.

    • 11 vuotta yhdessä

      Asun avoliitossa neitsytmiehen kanssa,meillä on harvoin erimielisyyksiä vaikka työskentelemme myöskin yhdessä.Neitsyt mies on joissakin asioissa kiivas oman kannan puolustaja,mutta myös hyvin sovitteleva.Hän on enemmin romanttinen kuin minä ja haluaa jatkuvaa läheisyyttä.Halauksia ja suukkoja monesti päivässä.Neitsytmies on sängyssä paras.Horoskoopissa ratkaisee paljon myös nouseva merkki,joka itselläni on nouseva vaaka eli en ole tyypillinen kaksosnainen luonteeltani.Kokemuksesta myös 22 vuotta yhdessä aiemmin vesimiehen kanssa,ei sopinut minulle.

    • Ystäviä pelkästään

      Itse olen kaksosnainen ja ystäväni on neitsytmies..
      Alussa kun juttelimme niitä näitä ja viihdyimme toistemme seurassa, pitemmän päälle kun asiat syvenivät niin itse en pysy neitsyeen ajatuksen juoksun perässä.. heillä on 10 rautaa tulessa ja 9 niistä on hukassa ja yhdellä pelataan.. Hän kertoi että kaksosnaisessa on haastetta ja he ovat vahvoja ihmisiä.. Ainakin itse olen luonteeltani sellainen että koitan pärjätä vaikka välillä elämä potkii päähän enkä näytä sitä ulkopuolisille kovin helposti..

    • perhonen

      Olen ollut kolmen neitsyt miehen kanssa.... mielestäni he ovat hitaita ja pettäviä. Eivät käyneet minulle.

      • mieltä

        Neitsyt mies on kaksinaamainen, pettää joka käänteessä. Ajattelee vain itseään.
        Tiedän yli 20 vuoden kokemuksesta.


      • Perhonen
        mieltä kirjoitti:

        Neitsyt mies on kaksinaamainen, pettää joka käänteessä. Ajattelee vain itseään.
        Tiedän yli 20 vuoden kokemuksesta.

        Olen täysin samaa mieltä.... ja he eivät osaa päättää mitä haluavat. Lopetin suhteen he eivät voi päästää irti, soittavat ja haluavat tavata. Olen ajatellut ehkä sen suhteen lopettaminen oli neitsyen egolle liikaa... en tiedä tämä on vain minun kokemus.


      • ei enää vesimiestä
        Perhonen kirjoitti:

        Olen täysin samaa mieltä.... ja he eivät osaa päättää mitä haluavat. Lopetin suhteen he eivät voi päästää irti, soittavat ja haluavat tavata. Olen ajatellut ehkä sen suhteen lopettaminen oli neitsyen egolle liikaa... en tiedä tämä on vain minun kokemus.

        Olin aikaisemmin naimisissa vesimiehen kanssa, suhde oli täysi fiasko; jatkuvaa pettämistä ja huijaamista. Nyt olen ollut 16 vuotta yhdessä neitsytmiehen kanssa ja hyvin menee. Ensialkuun se järjetön pikkumaisuus ja älytön järjestelmällisyys otti päähän, mutta ajankuluessa meillä se neitsyt nyt onkin se, jolle ei esim. huushollin tiptop kunto olekaan tärkeintä, itselle taas on ominut kaksoselle outoa tapaa, että kaikki pitäisi olla just eikä melkein.. Ei se aina tämä ihmiselo horoskoopista ole kiinni, kyllähän jokaisessa parisuhteessa joskus toinen ottaa aivoon, vaikka olis kuinka sopivat merkit. Sitä pitää vain osata kouluttaa se mies mieleisekseen... :) Tosin aina ei voi onnistua, kuten ekassa liitossa kävi. Mutta joillakin on vain päässä vikaa sen verran, että petettävä on, eikä edes huono omatunto tule. Lisäksi kyllä uskon lapsuuden kotikasvatuksenkin jonkin verran vaikuttavan.
        Keskustelun aloittaneelle vinkiksi; ota se neitsyt mies, jos hyvältä tuntuu, äläkä liikaa tuijota merkkeihin. Usko ennemmin, että kyllä se oma sielu itsellensä luodun tunnistaa!


    • kaksopakso

      4 vuotta takana. Vaihtelevasti mennyt.

      Alkuun oli suuria ongelmia mm. yhteenmuuton suhteen, kun molemmat oli niin jääräpäisiä ja siivous ei minua paljon innosta. Miestä ärsytti, jos jätin vaikka kupin pöydälle muutamaksi minuutiksi. Aina piti huomauttaa, mikä tietysti ärsytti ja suututti.

      Tätä nykyä kompromisseja on tehty puolin ja toisin. Olen oppinut nauttimaan siisteydestä, mutta edelleen tuntuu, että mies tulee askeleen jäljessä. Oma järki leikkaa sataan suuntaan spontaanisti, kun toisella on vaikeaa päättää kaupassa mitä syödään. Paljon tarvitsee siis tukea nopean kaksonen kanssa.

      Mies on äärettömän uskollinen ja jossain määrin mustasukkainen. Paljon hyvää, mutta paljon saa tehdä töitä. Itse olen spontaani ja nopea liikkeissänni ja mies tasan päinvastoin. Aina se ei ole huonokaan asia... :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      5
      3737
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3629
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      129
      3375
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3342
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2196
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1545
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe