kertokaa ammattimiehet miksi ykkoösvaihde menee huonosti silmään ko. autossa mutta muut vaihteet pelaa moitteettomasti? Onko siellä joku vaihteenohjuri tms...
kiitos vastauksista jo etukäteen volvomiehet !
Volvo v40 PASKAKO??
9
2952
Vastaukset
- siinä
Ranskan pojan tekemä vaihteisto? ( Renault)
Enempi selityksiä ei tarvinne?- fordia
ruotsalaista on vain miehen peeaukolle haiseva vaihdekepin nuppi.
- glkshgsoi
fordia kirjoitti:
ruotsalaista on vain miehen peeaukolle haiseva vaihdekepin nuppi.
Näitä "tietäjiä" tuntuu löytyvän.
Mitään fordin valmistamaa ei v40 mallissa ole.
Bensakoneet volvon, dieselit rellun. jne..
laatikko myös rellun, joten ei ihme, että laatikko taitaa olla se heikko kohta näissä.
Tässä tapauksessa kuitenkin luultavasti vaihteensiirtäjän muovihelat ovat kuluneet. - nytten
glkshgsoi kirjoitti:
Näitä "tietäjiä" tuntuu löytyvän.
Mitään fordin valmistamaa ei v40 mallissa ole.
Bensakoneet volvon, dieselit rellun. jne..
laatikko myös rellun, joten ei ihme, että laatikko taitaa olla se heikko kohta näissä.
Tässä tapauksessa kuitenkin luultavasti vaihteensiirtäjän muovihelat ovat kuluneet.sanos "tietäjä" kenen valmistamat automaattilaatikot on seitenkymppisissä,sulla on varmaan tietoo siitäkin;-)
- En käsitä
fordia kirjoitti:
ruotsalaista on vain miehen peeaukolle haiseva vaihdekepin nuppi.
Pitkästä aikaa meinasin kurkistella, että mitäs täällä kirjoitellaan. Noh, nuo pari edellistä "vastaajaa" taas muistuttivat siitä, miksi tulee jätettyä väliin tämä palsta. Harmi, että nää v***n idiootit pilaa tällaiset foorumit, mutta kait se vaan on vapaan netin varjopuoli. Mut katellaan ehkä taas joskus..
- glkshgsoi
nytten kirjoitti:
sanos "tietäjä" kenen valmistamat automaattilaatikot on seitenkymppisissä,sulla on varmaan tietoo siitäkin;-)
Tietääkseni en kutsunut itseäni "tietäjäksi"??
70-sarjasta en osaa sanoa mitään.
Itselläni on nelikymppinen ja nimenomaan siitä mallisarjasta oli tässä keskustelussa kyse.
- alle
Melko varmasti on kuluneet siirtäjän puslat(muovia)maksaa noin kympin ja vaihtoon menee noin vartti.
Tiedän tiedän olen hullu ja homo kun ajelen Volvolla,mutta halusin vastata ihan oikeasti.
Kysyjälle tiedoksi,että mene Volvolandian puolelle,niin saat oikeaa tietoa.
Tämä palsta alkaa olla Audin kanssa samalla tasolla.Valitettavasti!!- habanero
kiitos parille asialliselle vastaajalle ja muut kateelliset voivat haistaa pitkät vitut
- Toimii
Toimii Ladassa pirun hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481