eikös ahdot pitäisi olla 0.4-0.6bar vakiona?
siis auto on audi 1.8T vm 95
nyt ahdot nousee parhaillaan 1,3bar
eli missä vika?
olisiko N-75 anturi?
pystyykö vaihtaan ja mitä maksaa?
Audi
boy23
2
721
Vastaukset
- Peli...
Mullakin nousi ahdot 1 bar kun laitettiin virisofta. Vakio taitaa olla 0,6:den luokkaa.
N75 taitaa maksaa jotain 100€, muistaakseni, niitä kun on erilaisia. Koita puhdistaa se ennenkuin ostat uuden. Alkuperäinen on C loppuinen. - jopezzu
n75 mahdollisesti,ahtovuoto mahdollisesti.Luetuta vikakoodit ennen kuin rupeat ehjää venaa vaihtamaan.Saattaa olla jostaisyystä safemode päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310328Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-739887Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056869Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2155332- 1735019
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1684211- 822711
- 1702671
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom572540Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662501