Harry ja Ron tuotiin Rohkelikon selliosastolle kädet sidottuina painettuaan pitkää päivää Tylypahkan vankeinhoitolaitoksen vessoissa. Heidät tuotiin tarkoin vartioituina sen takia, että huomenna heidän rikoskumppaninsa Hermione Granger teloitettaisiin sähkötuolissa. Molemmat laitettiin selleihinsä.
-Harry, miten pelastamme hänet? Ron kysäisi vaisusti.
-Mokoma lutka saa kuolla. Me sen sijaan pakenemme täältä. Harry sanoi sätkä suussaan ja silmät naulittuina ilmastointikanavaan.
-Mutta Harry! Hän on sentään ystäväsi. Miten sinä voit tehdä tuollaista hänelle?
Harry tuijotti Ronia silmiin. Hän vihasi tuota homppelia, mutta vain hänellä olisi avaimet täydelliseen vapauteen.
Vankila
2
420
Vastaukset
- taranee2
Jatka jatka jatka kirjoittamista *haluaa kuulla lisää*
- Viimeinen mohikaani
Harry ja Ron murtautuivat selleistään. Silloin jokin iskeytyi Harry Potterin niskaan. Se oli valtavan pitkä taikasauva-ruoska, joka hohti tummansinistä valia. -Aiaiiiiihh!, Harry kiljui, ja kaatui maahan.
Hänen kimppuunsa oli käynyt pelkkiin rintaliiveihin ja stringeihin pukeutunut nainen, jolla oli pitkät, mustat hiukset ja isot rinnat. Nainen irvisti Harrylle, ja talloi hänet litteäksi. Ron kangisti naisen yksinkertaisella loitsulla. -Tapan sinut myöhemmin, hän sanoi naiselle.
-Harry, oletko kunnossa? Ron kysyi.
-E-en voi kovin hyvin, Harry sanoi vapisevalla äänellä.
-Minä voisin parantaa sinut, mutta osaan vain kirouksia, Ron sanoi. Hän otti Harryn kädestä kiinni ja auttoi hänet seisaalleen.
Silloin Ronin halpahallin alennusmyynnistä ostettu kangistusloitsu petti, ja nainen pääsi vapaalsi. -Vau, mikä mimmi, Harry sanoi, kun nainen painoi tikarin Ronin olkapäälle.
-Aijaiiiihh!, Ron kiljui, ja löi naista niin lujaa, että tämä lensi seinää päin. Ron veti tikarin irti ja heitti sen ulos ikkunasta.
-Tota asetta olisi voitu tarvita vielä, Harry sanoi hiljaa, kun vähäpukeinen nainen nousi seisomaan, ja osoitti kaksikkoa taikasauvalla. -Me nimittäin olemme melkoisessa pulassa, koska tuo nainen selvisi minun kolmen tuuman lyönnistäni.
-Minä kyllä peittoan tuon muorin, Harry sanoi ja heilutteli käsiään vihaisen näköisenä. -Vau, mikä mimmi.
Nainen loikkasi Harrya päin, ja iski tämän maahan. -AAAAA, nainen huusi ja takoi Harrya nyrkeillään. -Kuole, rikollinen Potter, kuole, nainen kiljui.
-Nyt minä tapan sinut!, Ron huusi ja syöksyi vastustajaa päin. Nainen veti häntä turpaan, ja Ron lensi kaaressa seinää päin.
-IAIAAII, nainen kiljui, ja veti Harryakin turpaan. Harrykin lensi kaaressa seinää päin. Nainen lähestyi Harrya ja Ronia, jotka makasivat melkein tajuttomina maassa.
Nainen kohotti Ronin päätä hieman, ja osoitti hänen otsaansa taikasauvallaan. Hän mutisi sanattoman kirouksen. Sitten hän teki saman Harrylle. Nainen niiasi molemmille hävinneille vastustajilleen, ja katosi pimeyteen.
Samaan aikaan Hermionea raahattiin sähkötuoliin päin. -Päästäkää minut, senkin niljakkaat rupisammakot!, Hermione huusi ja yritti samaan aikaan hakata niitä kahta miestä, jotka retuuttivat häntä.
-Ole hiljaa, typerä naikkonen. Sinä kuolet tänään, etkä voi sille mitään. Olisit miettinyt asiaa ennen kun teit rikoksen, toinen miehistä ärisi.
He pitivät Hermionen käsiä tämän seilän takana, ja pakottivat hänet istumaan tuoliin. He ottivat kummatkin kiinni Hermionen toisesta kädestä, ja köyttivät sen kiinni tuolin käsinojaan. -Helvetin helvetti, Hermione karjui.
-Kymmenen minuutin päästä sinä kuolet, miehet sanoivat yhteen ääneen ja kävelivät pois.
JATKUU...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190