Chitaladan

kevään kurssit:

Chitalada Finland,Tampere

Peruskursseille ilmoittautuminen, kevät 2007:


Muaythai/Kickboxing:

Keskusta,Puutarhakatu 12: Ma 8.1. klo 19.00
Hervanta,Vapaa-aikatalo: Ti 9.1. klo 19.00

Peruskurssilla käydään Muaythain ja KB:n perusteet, kurssin jälkeen voi valita, kumpaa lajia haluaa jatkaa (tai molempia). Molemmilla lajeilla omat ryhmät kurssin jälkeen.

Krav Maga:

Keskusta: Ti 9.1. klo 19.00
Hervanta,Vapaa-aikatalo: Ma 8.1. klo 19.00

Yli 25 vuotta kestäneeseen toimintaamme voit tutustua osoitteessa: www.chitalada.com

Tervetuloa!

3

547

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LLLe

      En suosittele harjoittamaan samaan aikaan potku/thainyrkkeilyä tulee vain thainyrkkeilyllisesti huonoa jälkeä.Kannattaa keskittyä jompaan kumpaan ja keskittyä kussakin lajissa olennaisina oleviin asioihin.Pnyrkkeilyä reenaamalla thai kehiin tulee usein vain hyppiviä,lyömiseen ja fyysiikkaan painottuvia ottelijoita se ei ole thainyrkkeilyä:)Ikävä kyllä molempia lajeja edustavilta saleilta tulee eniten näitä tapauksia.

      • vielä kerran

        Tuo ilmoitus.
        Molemmille ryhmille omat harjoitukset kurssin jälkeen ja ottelijat harjoittelevat muuten tuolla VAIN yhtä lajia ja peruskurssi taitaa painottua enemmän myös thainyrkkeilyyn.
        Nähtävästi on tullut tuolla ainakin menestystä thaissa.


      • LLLLe
        vielä kerran kirjoitti:

        Tuo ilmoitus.
        Molemmille ryhmille omat harjoitukset kurssin jälkeen ja ottelijat harjoittelevat muuten tuolla VAIN yhtä lajia ja peruskurssi taitaa painottua enemmän myös thainyrkkeilyyn.
        Nähtävästi on tullut tuolla ainakin menestystä thaissa.

        Tossa tais olla,että voi harjotella myös molempia.Kun molempia lajeja olen harjotellu niin hieman halusin kritisoida tota sekottamista.Lajeista tuntemattoman kanssa joutuu usein vääntämään rautalangasta,että kyseessä on eri lajit eikä niitä saa sekottaa keskenään ja just noi yhteis kurssit/harjoitukset on omiaan ruokkimaan niitä lajeja tuntemattomien ihmisten vääriä käsityksiä.Mä itte en ymmärrä miksi ei chitalada kun on paljon tällä hetkellä ollut thainyrkkeilystä muutenkin esillä keskity pelkästään thainyrkkeilyyn?Toi krav maga mikä siellä taitaa pyöriä on ihan ok juttu sitä ei pysty thaihin sekottamaan,mut toi potkunyrkkeily samalla salilla on aivan turha juttu varsinkin jos samat valmentajat on siinä?Harrastaja määriin en usko sen vaikuttavan ollenkaan jos potkis poistuisi ohjelmistosta ja heile voitaisiin mainostaa thainyrkkeilyä hyvänä vaihtoehtona.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      356
      1097
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe