Chitalada Finland,Tampere
Peruskursseille ilmoittautuminen, kevät 2007:
Muaythai/Kickboxing:
Keskusta,Puutarhakatu 12: Ma 8.1. klo 19.00
Hervanta,Vapaa-aikatalo: Ti 9.1. klo 19.00
Peruskurssilla käydään Muaythain ja KB:n perusteet, kurssin jälkeen voi valita, kumpaa lajia haluaa jatkaa (tai molempia). Molemmilla lajeilla omat ryhmät kurssin jälkeen.
Krav Maga:
Keskusta: Ti 9.1. klo 19.00
Hervanta,Vapaa-aikatalo: Ma 8.1. klo 19.00
Yli 25 vuotta kestäneeseen toimintaamme voit tutustua osoitteessa: www.chitalada.com
Tervetuloa!
Chitaladan
3
547
Vastaukset 3
- LLLe
En suosittele harjoittamaan samaan aikaan potku/thainyrkkeilyä tulee vain thainyrkkeilyllisesti huonoa jälkeä.Kannattaa keskittyä jompaan kumpaan ja keskittyä kussakin lajissa olennaisina oleviin asioihin.Pnyrkkeilyä reenaamalla thai kehiin tulee usein vain hyppiviä,lyömiseen ja fyysiikkaan painottuvia ottelijoita se ei ole thainyrkkeilyä:)Ikävä kyllä molempia lajeja edustavilta saleilta tulee eniten näitä tapauksia.
- vielä kerran
Tuo ilmoitus.
Molemmille ryhmille omat harjoitukset kurssin jälkeen ja ottelijat harjoittelevat muuten tuolla VAIN yhtä lajia ja peruskurssi taitaa painottua enemmän myös thainyrkkeilyyn.
Nähtävästi on tullut tuolla ainakin menestystä thaissa. - LLLLe
vielä kerran kirjoitti:
Tuo ilmoitus.
Molemmille ryhmille omat harjoitukset kurssin jälkeen ja ottelijat harjoittelevat muuten tuolla VAIN yhtä lajia ja peruskurssi taitaa painottua enemmän myös thainyrkkeilyyn.
Nähtävästi on tullut tuolla ainakin menestystä thaissa.Tossa tais olla,että voi harjotella myös molempia.Kun molempia lajeja olen harjotellu niin hieman halusin kritisoida tota sekottamista.Lajeista tuntemattoman kanssa joutuu usein vääntämään rautalangasta,että kyseessä on eri lajit eikä niitä saa sekottaa keskenään ja just noi yhteis kurssit/harjoitukset on omiaan ruokkimaan niitä lajeja tuntemattomien ihmisten vääriä käsityksiä.Mä itte en ymmärrä miksi ei chitalada kun on paljon tällä hetkellä ollut thainyrkkeilystä muutenkin esillä keskity pelkästään thainyrkkeilyyn?Toi krav maga mikä siellä taitaa pyöriä on ihan ok juttu sitä ei pysty thaihin sekottamaan,mut toi potkunyrkkeily samalla salilla on aivan turha juttu varsinkin jos samat valmentajat on siinä?Harrastaja määriin en usko sen vaikuttavan ollenkaan jos potkis poistuisi ohjelmistosta ja heile voitaisiin mainostaa thainyrkkeilyä hyvänä vaihtoehtona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45687
- 20639
- 52584
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70541
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177486