Mitä kauris tekee jos

kaurisshhhh

sitä vihataan (kateudesta?)!!?

5

945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kapricorn

      aina, ja voi jos kadehtijat tietäisivät todellisuuden. Jos ihminen on iloinen, ajatellaan että tuolla ihmisellä on varmaan jotain mitä minulla ei ole tai että tuossa on kyllä "koira haudattuna". "Kell´ onni on, se onnen kätkeköön". Entä jos se onni onkin sitä, että saa joskus elää niinkuin muut "normaalit" ihmiset. On syytä olla onnellinen esim. jos joskus on terve, tätä eivät terveet huomaa. Jos katsot kuvajaistasi veden pinnassa kun hymyilet, hymyilee kuvasi sieltä sinulle. Samalla tavalla heijastuu sinun oman hymysi muista sinulle takaisin. Jos itse olet töykeä, murjotat ja vihaat, saat kyllä samaa kohtelua takaisin. Metsä vastaa niinkuin sinne huudetaan. Ei täällä kenelläkään ole helppoa ja tällaiselta iloisenkin ihmisen elämä usein tuntuu:

      Elämän taakka

      Tämä aamu on raskas
      hengitys puuskuttaa
      kuin sadan kilon taakka harteillani
      se puhaltaa päälleni

      Elämän taakka
      aukeaa aamulla
      painajaisten jälkeen
      reaaliaikaan taakka

      On selvittävä tämä päivä
      suunniteltava ohjelma
      oltava äiti

      Huokaisen
      minun on jaksettava
      elämäni taakka elää
      minunkin on elettävä
      (lainaushttp://www.rakkausrunot.fi/runoilija.php)

    • jääkuningatar
    • Vanha Kauris

      kadehtiaansa, jonka mielenrauhan se vie ja jonka maailmaa se säätelee, kun voisi energiansa suunnata paljon kehittävimpiinkin asioihin.

      Jos meistä Kauriita monesta asiasta syytetäänkin, niin kadehtiminen ei kuulu merkkimme piirteisiin, onneksi!

      Kadehtimisen kohteeksi joutuminen toki harmittaa ja olenkin kylmästi pudottanut sellaiset ystävieni joukosta pois ja jättänyt tapaamiset vain pakollisiin, virallisiin tilanteisiin.

      Itse asiassa monesti minua säälittää henkilö, joka pilaa oman elämänsä kadehtimalla muita ja jättää mahdollisuutensa käyttämättä ja oman elämänsä elämättä.

    • usko,

      että henkilöt, jotka minua ovat kadehtineet tai kadehtivat, tuntisivat niin voimakkaita tunteita persoonaani kohtaan kuin viha. :)

      Tilanteissa, joissa olen huomannut, mistä kiikastaa en ole tehnyt mitään. Mitä siinä yleensä olisikaan tehtävissä?
      Ihmisellä, joka kadehtii muita, taipumus on mielestäni osa luonnetta (syntymävika).
      Heille kadehdinnan kohteita löytyy aina ja aina uusia.

    • kihhu

      Minua kiusattiin todella paljon koulussa. Kasvoin aikuiseksi ja tein asioita joita halusin ja joista pidin... Nykyisin kiusaajani tulevat vastaan niin olen heille erittäin ystävällinen ja kyselen kuulumisia =) Arvaa ärsyttääkö niitä.He ovat jämähtäneet ja jättäneet elämänsä elämättä keskittyen muiden asioihin, Ihmiset suorastaan pihisevät, koska he eivät voi vaikuttaa minuun millään lailla ja pienellä bonuksella jota hiljaa mielessäni hihittelen näiltä kiusaajilta on tuo ulkonäkö ja päässyt repsahtamaan heh heh...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      74
      3278
    2. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      16
      1182
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      89
      1048
    4. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      103
      981
    5. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      50
      933
    6. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      96
      824
    7. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      35
      811
    8. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      90
      713
    9. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      690
    10. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      635
    Aihe