niin siinäpä kysymykseni, onko näitä pikkuAlfoja
meillä ? Hauskan näköinen pikkuauto.
meillä ? Hauskan näköinen pikkuauto.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=95&conference=1500000000000040&posting=21500000000225889
on vielä nuo sen veljet eli 146:set
Näin yhden kerran etelässä ja siitä lähtien olen yrittänyt suomesta sellaista tavoittaa mutta ei oo.
Joitain on kuulemma ollut, kuten tuosta keskustelusta kävi selväksi.
Näinpähän livenä siellä myös 145:sen.
On se vaan aika menijäkin sillä 2.0 QV turbo moottorilla
Terve! Muutama tuommoinen 145 (tummansininen ja
viininpunainen) on pyörinyt Helsingissä. Itsekkin tuli kovasti Italiassa kateltua, josko semmoisen
toisi. 1.7 tekniikkahan on 33:sta tuttua.
Ainakin yksi 145 2.0 -98 tuotu, markkina-arvo 15100e.
http://www.tulli.fi/tietoa_ja_ohjeita/autoverotus/markkiarvotila sto_joulukuu02.pdf
Tietäkseni 145 on 2 ovinen ja 146 on 4ovinen,mutta tullin silmissä se on 4 ovinen.
Ja eikö toi 2L moottorilla varustettu ole tyyppimerkiltään QV ! eikä TS.
No toi on noista virheistä vähäisempiä mitä noilla tullin sivuilla on.
http://eng.autoscout24.com/home/index/detail.asp?ts=3622108&id=16062849&sc=&make=6&model=&pricefrom=0&euroto=0&zip=
Jos olen väärässä niin .....
niin taitaa olla käynti optikolla ....
Tietääkseni tuo mitä lukee tullin listoilla on se mitä asiakas on ilmoittanut. Eli kuka sen virheen on sitten tehnyt.. :)
En ole varma asiasta mutta kun katsoo miten monella eri nimikkeillä esim. 325 bemaria löytyy niin on tuskin tullista kiinni. Veikkaan että joku täti siellä katsoo mitä lapussa lukee ja mikä markkina-arvo, sillä siisti.
Ja kyllä se kaksilitrainen näyttää olevan QV ja 145 on kaksiovinen. Minun puolesta voit jättää optikolla käynnin myöhempään :)
neliovisia 145. kaikki on ollu tähän asti 2-ovisia. 146 on vaan 4-ovisia. Ja 2-litrasen moottorin merkintä on juu kyllä Qaudrifoglio Verde. Olen tarkistanut
turkoosin värinen (muistaakseni) on ainakin bongattu Tampereella.