kerronpa vaan

ja..

sanon, että en kadu oksenteluani. En siitä pidä, varsinkaan kun namma on kuin hamsterilla=/

Mulla on päässä ajatus, että kaikki lihottava on saatava pois ja ylimääräinen. Mua harmittaa jos en pääse oksentamaan jos olen syönyt lihottavaa. En kuitenkaan kauaa pode huonoa omatuntoa. Seuraavina päivinä sitten vaan syön kevyemmin ja oksennan vähemmänkin lihottavia asioita pois.

Joskus menen vieraidenkin ollessa meillä oksentamaan ja teen sen huomaamattomasti. Mulla ei ole ongelmia kakomisen kanssa.

Ei tää henkinen puoli silti tässä kivaa ole. Ja ainakaan vielä ei ole tullut sellaisia ahmimiskohtauksia, onneks, et olis tarvinnu pussikaupalla herkkuja vetää.

2

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parantumaan päin

      Lopeta hyvän sään aikana. Et tekisi siinä mitään muuta kuin suuren suuren palveluksen itsellesi.
      Todennäköisemmin on luvassa sekin että
      ostelet herkkuja pussi tolkulla, ahmit ne,
      oksennat ja lupaat ettet ikinä enään tee sitä kunnes taas...
      Eikö henkinen puoli jo kerro sen,että nyt olisi
      korkea aika tehdä asialle jotain?
      Eikö olisi mukavampaa kun voisi syödä kuten normaalit ihmiset, ja silti olla hoikka.
      Lupaathan että otat itseäsi niskasta kiinni,
      ja teet asialle jotain? Ettei ehdi käydä mitään pahempaa. Sinusta kyllä varmasti on voittamaan sairaus vielä, jos pystyt olemaan syömättä kaaameita määriä ruokaakin!
      Tsemppiä, hyvää joulua ja kirjoita ihmeessä toistekin tunteitasi jos siltä tuntuu.

      • aloittaja

        Kiitti viestistä ja tsempistä. Enpä ollut ajatellut että se todella voi olla edessä, että ahmin kamalasti ja oksennan... hmmm. Koska tiedostan sen hyvin, että jos ahmii ja oksentaa kaiken pois tulee taas ahmimistarve, koska elimistö vaatii ruokaa ja viä samaa ja samalla tahdilla miten on itsensä opettanut.

        Sun viesti tsemppas oikeesti ja taidan yrittää ajatella asiaa tarkemmin. Se on vaan vaikeeta, kun se ajatus on päässä. Mä pyrinkin välttämään karkkia ja muita herkkuja ettei tarttis oksentaa=)

        Nytkin mietin, että pitäiskö? Mutta ajattelin, kun en ole muuta tänään syönyt, että nyt en kyllä sitä normaalia ruokaa oksenna minkä söin. Tähän mennessä vielä en ole mennyt ja yritän pitää sen=)

        Hyvää joulua myös sinne=)

        Aika salakavala tämä on, en ajatellut silloin kun tämä lähti, nyt kun jälkikäteen mietin. Tämä etenee aika hitaalla aikavälillä, en uskonut aluksi muiden kirjoituksia että tämä pahenee jne., tosin tilanteeni ei ole vielä paha, mutta sellainen takapiruajatus tuolla kytee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      110
      2719
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      16
      1718
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      267
      1606
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      10
      1557
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1062
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe