löysin 50 sentin kolikon josta puuttuu takaa tähdet ja vuosiluku 2000 näkyy vain 000 kiinnostaisiko tämä ketään keräilijää vai voiko sillä heittää vesilintua?
Mikä kolikko on?
utelias mies
71010
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ilmeisesti se on joku virhelyönti tai joku on pilaillut sun kustannuksella.
Kyllä joku voi olla siitä kiinnostunut, mutta laittaisin sen sentipokeriin.
Kyllä se on hyvinkin mahdollisesti virhelyönti, kun ilmeisesti kyseessä ei ole kulunut tai "höylätty" raha? Itselläni on täsmälleen kuvaustasi vastaava kolikko. Näitä on jonkin verran, mutta yleinen tuo ei tosiaankaan ole. Tuskin siitä kuitenkaan mitään megasummia saa, mutta joku voi hyvinkin tarjota siitä enemmän tai vähemmän. Itsekin voisin jopa harkita ostaa tuon. Laita huuto.netiin, niin nähdään tarjoanko jotain... Vesilintua sillä ei kannata heitää ja senttipokeriin laittamistakaan en suosittele.
Keräilijät ovat valmiit pulittamaan rahapajan tekemistä heikkolaatuisista tekeleistä ylimääräistä.
Maksavatkohan he myos lisäähintaa Alkossa vajaasta pullosta, ovat nimittäin juuttaan harvinaisia.
Jopa oli ontuvainen vertailukohta.
Taitaa ALKON kontrolli olla astetta terävämpää kuin rahapajan, priimaa tavaraa kaikki ALKOSTA.
Ei sieltä markkinoida vajaita pulloja.
Mulla olis risa viinapullo myynnissä alkokerääjälle. Kiinnostaako?
Puuttuuko siitä lasitehtaan tunnuskirjaimesta puolet? Sitten se on tosi harvinainen. Juuri niitä ei tiedetä koko maailmassa olevan kuin 4 kpl. Mihin hintaan myyt?