Tietääkö/muistaako oliko ne puttaalaisia jotka soitti kolme kitaraa bändissä jotka soitti Topi Sorsakosken kanssa
Vastaukset 12
- antai
ainakin osa pojista on martinniemestä,bändi on soittanut martinniemen kesäjuhlilla monet kerrat ja oli se itse topikin yhtenä kesänä.topi tykkäs käydä baarissa pallea porisuttamassa martissa.toivottavasti taas ensi kesänä saadaan pojat soittamaan.
- setaitaa
olla urpo on ainakin martinniemen miehiä topihan kävi kerholassa katsomassa martinniemen omaa topia ja säikähti että peiliin katsoi kuka tuntee sen martinniemen topin vielä sehän kuoli muutama vuosi sitten ja pallekin on mennyt lukin viereen ei enää torju ahmojen maalilla kiekkoja
- ei muusikko
Ainakin yksi yhtyeen kitaristi oli martinniemeläinen Urpo Brusell.
- ouluyhtiöläisiä
Ja toinen oululainen JouniE.Kolmannen hepun nimmee en just nyt saa päähäni vaikka tuttu oiski.Enpä ole kuullut heidän yhteistä soittoaan moneen vuoteen.Ihan hyviä kyllä olivat.
- Taitaa tietää
ouluyhtiöläisiä kirjoitti:
Ja toinen oululainen JouniE.Kolmannen hepun nimmee en just nyt saa päähäni vaikka tuttu oiski.Enpä ole kuullut heidän yhteistä soittoaan moneen vuoteen.Ihan hyviä kyllä olivat.
Kolmas taisi olla Jorma Enckell
- Anonyymi
ouluyhtiöläisiä kirjoitti:
Ja toinen oululainen JouniE.Kolmannen hepun nimmee en just nyt saa päähäni vaikka tuttu oiski.Enpä ole kuullut heidän yhteistä soittoaan moneen vuoteen.Ihan hyviä kyllä olivat.
Kosusen Ari oli se soolokitaristi. Ja Tenkula soitti rumpuja.
- Anonyymi
ouluyhtiöläisiä kirjoitti:
Ja toinen oululainen JouniE.Kolmannen hepun nimmee en just nyt saa päähäni vaikka tuttu oiski.Enpä ole kuullut heidän yhteistä soittoaan moneen vuoteen.Ihan hyviä kyllä olivat.
2 oli Piippolasta ja Kosu Arska Oulusta.
Kosusen Arin kans oltiin naapureita. Kaikki penskojen ja nuorten kuijjeet meillä yhessä muien kanssa oli. Opeteltiin soittamaanki yhessä. Ari oli mun hyvä kaveri loppuun asti.
Ari lähti mun luota koesoittoon Kolmen kitaran bändiin muistaakseni Kiiminkiin ja pojat ottivat hänet heti bändiin mukaan. Säestivät ja tekivät 80-luvulla Topi Sorsakosken kanssa toistasattaa keikkaa.
- Anonyymi
Kosusen Ari oli yksi kitaristi joka soitti kolme kitaraa yhtyeessä. Oli kotoisin samalta kylältä.
- Anonyymi
Mitähän heille kuuluu miten elämä kitaristia koettelee?
- Anonyymi
Mie muistelisin, että bändin käsittääkseni ainutta elävää jäsentä haastateltiin kirjassa Topi Sorsakoski Viimeiseen korttiin.
- Anonyymi
Joni Eberhardt, Ari Kosunen, Tenkulan Tapsa, ja Urpo Brusell
- Anonyymi00012
Olen "Upin" poika.
Kolome Kitaraa kokoonpano oli aikanaan, Urpo Brusell (kitara, laulu), Jouni Eberhardt (basso, laulu), Tapio Tenkula (rummut) ja muistaakseni Sakari (kitara, en muista sukunimeä), Ari Kosunen tuli Sakarin tilalle kitaristiksi. Ja myöhemmin Jorma Enckell, Arin tilalle. Tapion tilalle tuli myös toinen rumpali.
Jouni menehtyi ehkä 10-20v sitten, en muista vuotta. Isä (Urpo) menehtyi 2023
Kiersivät tosiaan aikanaan Topin kanssa paljon. Irwiniä kävivät myös säätämässä jossain. Omalla kokoonpanolla tekivät myös paljon keikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on161265Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1041050Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1661024- 65775
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51731Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y27719Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47704Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.51696- 51649
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee530609Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30607Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32602Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20563- 31551
- 74525
- 43523
- 6516
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14505- 44501
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81499