Mistä keski-ikäinen, koko ikänsä kaapin kapeudesta kärsinyt perheenisä-bi löytäisi Stadista asiallista keskusteluseuraa? Tarkoitus ei ole päästä kenenkään housuihin vaan jakaa kaksineuvoisuuden tuskaa kaltaisten kanssa. Päänsisäinen tulisi ensin, housujensisäinen vasta myöhemmin, jos ollenkaan.
Keski-ikäinen bi
Agonikko
4945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Avaa vähän itseäs ja sydäntäs, niin huomaat, että meitä on monta.
Suurin osa haluaa vain housuihisi, minä en.
Moni aloittaa innokkaasti keskustelun, mutta jonkun ajan kuluttua häivytään sanakaan sanomatta.
Vaikeaa se on löytä hyvää kaveria, mutta ei mahdotonta. Itselläni on ollut hyvä tuuri, olen löytänyt useita kavereita meikäläisistä.
"Itselläni on ollut hyvä tuuri, olen löytänyt useita kavereita meikäläisistä."
Hienoa, olen iloinen puolestasi. Vaan missä avaudun? Peruskysymys kuuluu yhä: "Mistä löydän? Sateenkaaren tuolta puolenko?" Stadin homokapakoissa haetaan vain munaa, ei itse miestä.
Homokapakoista löytää juuri sellaista seuraa, mitä yleensä kapakoista, sehän on selvää, mutta poikkeuskiakin voi olla. Itse en kapakoissa viihdy. Ns. homochatit vilisee ukkomiehiä pilvin pimein, mutta meininki vähän sama kuin muuallakin, housuihin vaan ja nopeeta, väliä kunhan pääsee tarpeensa tyydyttämään.
Harmillista, kun ei ole sellaista foorumia, jossa voisi asiallisesti jutella, toki sehän on jokaisen oma valinta kuinka juttelee ja kenen kanssa. Tämä Suomi-24 Bi-cafe on turhan hiljainen valitettavasti.
Olen rohkaistunut laittamaan viestin muutaman kerran "alaa" liippaavaan foorumiin, mutta tuolloin keskustelu tyrehtyi siihen, kun kerroin, että olen kiinnostunut pikemminkin keskustelusta kuin välittömästä kullinkäytöstä. Vaikutat fiksulta ja sympaattiselta, ja olisi mukava kuulla sinusta enemmänkin. Jos haluat vielä yhden ystävän lisää, voisit ottaa yhteyttä suomi24-treffien kautta. Nickini on macque. Alanko kuullostaa jo pateettisen epätoivoiselta?