Nyt remonttia piisaa

Taloyhtiööni on tulossa putki, sähkö, ilmastointi ja ikkunaremontti.

Nykyään on onneksi noita uusia menetelmiä. Vanhoihin putkiin suihkutetaan uusi pinta, kaapleihin pujotetan uusi kupari, ilmastointiputkiin laitetaan tuoretta happea ja ikkunat paikkakorjataan kuten autoissakin.
1243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haaveilet omasta kämpästä jo niin tuskaisena että kuvittelet sinne remontteja. Tuu äidin syliin, niin tuhnutellaan yhdessä paha olo pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epele kirjoitti:

Taloyhtiööni on tulossa putki, sähkö, ilmastointi ja ikkunaremontti.

Nykyään on onneksi noita uusia menetelmiä. Vanhoihin putkiin suihkutetaan uusi pinta, kaapleihin pujotetan uusi kupari, ilmastointiputkiin laitetaan tuoretta happea ja ikkunat paikkakorjataan kuten autoissakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu