Poistaako Spybot automaattisesti löytämänsä vakoiluohjelmat? Ja mikä lienee PromulGate joka ei lähde kirveelläkään koneestani pois? Kiitos vastauksista!
Poistaako Spybot automaattisesti
Ada
101037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kazaa käytössä? mulle se ainakin aikanaan toi spywaren nimeltä promulgate universal... siitä pääsi eroon kun kävi ohjauspaneelista poistamassa delfin (en muista ohjelman koko nimee, mut joku delfin alkuinen se oli) ja käynnisti tietokoneen uudelleen
spybotilla kun etsit ne vakoiluohjelmat ja sitten katsot että niiden punaisten ohjelmien edessä on ruksit ja painat korjaa ongelmat... tosin kannattaa niissäkin vähän katsoo mitä poistaa nimittäin ainakin itse sain sillä winampin toimintakelvottomaksi
Kazaa oli kunnes huomasin kuinka paljon roskaa tuli musiikin mukana koneeseen. Alla olevilla ohjeilla sain poistettua Prumulgaten, kiitos!
mee suorita komennolla--->regedit-->omatietokone--->valikko muokkaa-->etsi-->kirjoita nyt haku sanaksi toi promulgate univrsal löytää niin poista kaikki mikä liittyy siihen avaimeen,jos esim sen avaimen alla on viel jottain sex liittyvää niin pois vaan-->sit tee uusi etsintä jos lukee etsintä lopetettu niin ei ole muita vakoilijoita sit kirjoita uusi hauku sana-->delfin se löytää taas vakoilu ohjelmia tee sama poisto...!!..ainoastaan tällä saat poistettua,ei toi spspot löydä eikä poista,ei tee mys ad-awarekaan ei löydä-..
Noilla ohjeilla sain PromulGaten pois, kiitos. Ilmeisesti tullut Kazaan mukana...
voit samalla lailla hakea myös muit vakoilijoita,spyspotissa valikosta -->kohteet-->track.uti sil on sellaisii mitkä kantsii regeditillä ettiä,löytyy ainaki Mozilla ja log ja muitaki,mut noi voi surutta poistaa..!!!..mut ole tarkkana ku poistat..!!!
osoite?
ei ole enää?oliko osoite johonkin epämääräiseen?
mutta ei enää. Osoite oli todellakin johonkin epämääräiseen - pikkupoikia taas lapsetti. Voi pieniä - maa jäässä eikä pääse hiekkalaatikolle........!!!
löytyy: http://security.kolla.de
myös muilla !!!