KYYTI ON KOVAA USASSA!

2574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta täkäläinen media tekee kaikkensa vähätelläkseen tätä trendiä. Ei haluta masentaa tuulipukuja varsinkaan ennen vaaleja. Näkeehän sen jo, että myyntiajat ovat pidentyneet ja ostajia kannustetaan tinkimään (=tekemään rohkeasti vaan tarjouksia). Silti vaan lehdissä ja telkkarissa haastatellaan välittäjiä ja pankkiväkeä, jotka höpöttävät hintojen nousun "tasaantumisesta", laskusta ei haluta puhua mitään.

Äänestä
  • Varsinkin nuo 6 erilaista selviytymisstrategiaa olivat hyviä tippejä miten toimitaan kun kupla puhkeaa.
    ____

    Ei Katriina -myrskystä juuri paljoa Suomeen tullut, joten tuo rantautumiset jää sen varaan että jenkkitalous kääntyisi rankkaa laskuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matti-setä kirjoitti:

http://money.cnn.com/magazines/fortune/fortune_archive/2006/12/25/8396764/index.htm?postversion=2006121516

Suomeen rantautuu kohta puoliin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu