Opettajat ovat fallisteja.
Lasten huumaminen amfetamiinijohdannaisilla oman mukavuudenhalun nimissä on alhaista.
Lasten huumaminen amfetamiinijohdannaisilla oman mukavuudenhalun nimissä on alhaista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sekopää. Tuostahan ei ota pirukaan selvää!
Et erottaisi sekopäätä... koska olet se itse.
Mutta että ymmärtäisit mitä aloituksessa tarkoitettiin lue vaikka näistä tapuksista:
http://www.ritalindeath.com/ADHD-Drug-Deaths.htm
sanotaan, että ensiksikin opettajat ovat antaneet kyseisiä lääkkeitä, ja toiseksi, että se on tapahtunut oman mukavuudenhalun takia.
Ja kolmanneksi, nuo ovat jenkeissä, eivät Suomessa. Täällähän ei tuollaista tapahdu, joten mene valittamaan jenkkeihin.
Ja miten tuo fallismiin liittyy, sitä en todellakaan tiedä.
Heippa pahvi. Viimeksi kun tarkistin, minulla ei ollut lupaa tehdä adhd-diagnoosia tai määrätä lapsille lääkkeitä. Lasten lääkityksestä päättävät lääkärit ja vanhemmat, enkä ole koskaan kuullut kenenkään opettajan yrittäneet aktiivisesti pyrkiä siihen, että lasta lääkittäisiin.
Ei pitäisi tietysti provosoitua kaikenmaailman pellejen heitoista, mutta joskus nyrppii, kun näillä nettipalstoilla syytetään opettajia lähes kaikesta maan ja taivaan välillä. Tiedoksi kaikille, että minä ainakin haluan vain opettaa, en todellakaan halua olla poliisi, sossutäti tai lääkäri tai psykologi. Ja kuka opettaja haluaisi ja miksi ihmeessä?!