Miksi aina se ihminen jota

rakastaa, yrittää myös satuttaa kaikkein pahimmalla tavalla? Vai tuntuuko se vaan siltä kun hänen kanssaan ottaa kaiken niin paljon herkemmin, kuin muiden ei-niin-merkittävien ihmisten kanssa?
3847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

... ei vastaa, koska sanoit tavallaan jo kaiken :(

Äänestä
  • puhuvani jonkun sivupersoonani kanssa, kyselen ja esitän heti perään vastauksen :D Ei vaan, kai sen sitten on oltava niin. Jotenkin vaan sitä toivoisi ettei satuttaisi itseään näin tärkeän ihmisen kanssa. Kaikki vastoinkäymiset olisi paljon helpompi kestää kun vastapuolena olisi joku vähemmän tärkeä ihminen..

    Äänestä

sille kaikkein tärkeimmälle.
Olet mielessäni koko ajan, kauniina ajatuksina.
Rakkaudella, sinulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eniten kirjoitti:

rakastaa, yrittää myös satuttaa kaikkein pahimmalla tavalla? Vai tuntuuko se vaan siltä kun hänen kanssaan ottaa kaiken niin paljon herkemmin, kuin muiden ei-niin-merkittävien ihmisten kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu