Miten saan nero ohjelman pois koneeltani, se vie hullusti tilaa ja haluan sen pois. Kun menen kansioon missä nero on ja painan delete niin tulee vain teksti: "Ei voi poistaa mfc71u.dll: käyttö estetty. Varmista, että levy ei ole täynnä tai kirjoitussuojattu ja ettei tiedosto ole käytössa" SIis miten saan ton pois koneeltani??
Neron poistaminen?!?!
vaikeeta..
5553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ohjauspaneelin lisää/poista sovelluksen kautta saat poistettua. Muista rekisteröityä koneellesi järjestelmän valvojan oikeuksin
ihan mielenkiinnosta kurkkasin omalta koneelta, että eipä se Nero siellä paljonkaan tilaa vie, onko sinulla hiukan onneton muisti koneessa.
Mutta jos välttämättä haluat hyvän ohjelman poistaa (ihmettelen kyllä) niin katsohan ohjauspaneeli, lisää tai poista sovellutuksista.
sen latasin nii tuntu ainaki hitaammalta voi kyl olla joku muukin syy
Tuolla ohjelmat:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Nero-Clean-Tool-Bundle.shtml
http://www.nero.com/nero7/eng/Clean_Tools.html
"Kun menen kansioon missä nero on ja painan delete"
Tämä on ilmeisesti monien käyttämä poistotapa. En enää ihmettele ohjelmien asennukseen/poistoon liittyviä ongelmia kun väkisin pitää yrittää tehdä väärin.