Internet on ihan jumissa ja Zone Alarm palomuuri ilmoittaa estäneensä noin. 400 yhteysyritystä minuutissa ulkoapäin. Osaako joku auttaa?
palomuuri apua!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
9711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
hyökkäys koneellesi. Onneksi sulla on palomuuri ja se toimii.
Miksi joku muka hyökkäisi koneelleni? Ne kaikki yhteydet tuntuu tulevan eri IPstä. Mutta on se nyt helvetti, kun netti ei toimi. Kivaa, kun tulee tavaraa n. 5kt/s nopeudella. Maksimissaan.
Koneesi on toivottanut tervetulleeksi kaikki hakkerit.
vaan Windows.
kysyjää eikä aiheuttaa ongelmia lisää. Ymmärrän kyllä että uskon asiat ovat joillekin ihmisryhmille tärkeitä mutten sekoittaisi niitä toimivaan tietotekniikkaan.
ole ketään vaatinut Windowsia käyttämään ja Microsoft-uskoa tunnustamaan, arvoisa "lienee auttaa". Päinvastoin, minäkin kannatan toimivaa tietotekniikkaa:
http://www.macworld.co.uk/mac/news/index.cfm?newsid=16756
Se on sitä rumputulitusta mitä on verkossa koko ajan.
Taustahälyä mitä ei olisi ilman nettiä.
Ja nyt sitten pääsevät Linux-uskovaiset oikeuksiinsa....
evästeet, activeX ja komentosarjat "kysy" enkä sallisi niitä kuin pankkiyhteyksissä tai luotettavilla sivustoilla. ZoneAlarmisi on siis toiminut hyvin. Itselläni se on torjunut nyt 479000 yritystä.
tsekkaappas ettei XP:n palomuuri ole samaan aikaan päällä ZoneAlarmin kanssa. Haittaa toimintaa. Imuroisin myös Ccleanerin ja ajaisin sen ihan vakioasetuksilla. Samoin koviksen uudelleenjärjestämisestä menisin lisäasetukset kohtaan ja alinna taitaa olla "poista vanhat käynnistystiedostot". Noilla voisi pelata reippaammin.