Hei!Onko meitä monta, joiden uusperhe-elämä on ihanaa??? Meillä ei vielä tähän mennessä ole ollut isompia kriisejä ja yhdessä ollaan oltu kolme ja puoli vuotta. Olis kiva kuulla muiltakin onnellisilta kuulumisia.Ja miksei myös muiltakin. Perheemme kotisivut ovat www.elisanet.fi/juhani.johansson
Onnellinen uusperhe
Gianmamma
121418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kauhea tarve esitellä itseänne?
On meitä muitakin :)
Kyllä löytyy. Elämä on pääsääntöisesti niiiiiin ihanaa, ettei välillä meinaa millään uskoa todeksi. Meilläkin on viisi lasta yhteensä ja ensimmäistä yhteistä odotellaan syntyväksi keväällä. Ollaan myöskin tavattu netissä :) pari vuotta sitten.
Meillä minä, puoliso ja kolme lasta, joista nuorin yhteinen. Välit hyvät myös ex-puolisoon ja hänen vaimoonsa. Ollaan kaikki tavallaan yhtä suurta perhettä;)Lapset yhtä paljon isällä ja äidillä.
Rauhaisaa Joulun Odotusta!!
tv: uusperheellinen jo 5 vuotta
olisitte laittaneet exät vielä samalle sivulle, niin koko poppoo olis siinä!
muuten, kuvista päätellen aika ylipainoista sakkia. ainoastaan nuoremmat pojat näyttivät normaaleilta. liekö kuvakulta vääristänyt, vai mitä? aikuisista en piittaa, mutta lastani en punkeroksi päästäisi!
pyydä seriffiä poistamaan laittamasi linkki, niin vältyt monelta edellisen kaltaiselta kateelliselta kommentilta. Onnea teille jatkossakin!
"Kell' onni on, se onnen kätkeköön..." ;)
En välitä muuten toisten perhepotreteista, mutta oli pakko käydä katsomassa moinen punkeroperhe =)
Siis ketkä niissä kuvissa olivat lihavia?!
Sinulla taitaa olla hiukan vääristynyt käsitys ihannekropasta, minun mielestäni kaikki kuvien lapsista olivat ihan normaalin kokoisia, muutama jopa tosi hoikka!
Joten pidä sinä vaan lapsesi nälässä, mutta anna muiden syödä!!
en ota kantaa ko kuviin tai perheeseen. mutta turhan usein näkee pullukoita lapsia pullukoilla vanhemmilla. minäkään en vanhempien lihoista perusta, mutta lapsista pitäisi jokaisen kantaa vastuu. ettei siirrä omia huonoja tottumuksiaan lapsilleen.
itsekin olen ennemminkin ylipainoinen kuin hoikka, huonokuntoinenkin. lapseni silti ovat urheilullisia ja hoikkia ja jänteviä. heidän ei tarvitse tehda kanssani samoja virheitä.
pullukka tyttö varsinkin tulee kärsimään myöhemmin. tiedän kokemuksesta.
En löytänyt perhepotretista yhtään ylipainoista lasta.
Kateelliset vaan panettelee edellisissä vastauksissa, älkää välittäkö!
Hienoa että teillä menee hyvin!
Niin meilläkin. Elämä on ihanaa ja olemme Onnellisia. Oikeasti.
Uusperhe olemme kohta neljällä lapsella varustettuna, joista kaksi yhteistä =)
ELÄMÄ ON IHANAA KUN SEN OIKEIN OIVALTAA..
JA ASIOILLA KAIKILLA OMA TARKOTUKSENSA.. SITTEN SEN VASTA TAJUAA KUN SE KOHDALLEEN NAPSAHTAA 5KK YLI ON MENNY TÄSSÄ HUOLETTOMAMMASSA ELÄMÄSSÄ
hyviä kokemuksia on olen 12v nyt ja minulla on 7v sisko isän uudella vaimolla on 2 lasta 10v pojat olemme hyvissä väleissä sekä me tytöt että ne pojat säännöt ovat samat kaikilla mm. kotiintuloajat esim.22 jälkeen emme saa olla kaupungilla koulusta on tultava suoraan kotiin alku oli hankalaa mutta nyt puhallamme yhteen hiileen meitä pidetään samanarvoisina