lasten synttärit

Oisko kenelläkään antaa vinkkejä lasten synttärijuhlien järjestämisestä? Missä paikoissa Turussa järjestetään juhlia ja suht edullisesti?
117952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Liikuntakeskus Pomppis Raisiossa tarjoaa lapsille mainiot puitteet erityisesti liikunnallisiin synttäreihin. :) Nettisivuja en löytänyt, en tiedä onko olemassakaan, mutta kannattaa yrittää ottaa yhteyttä.

Äänestä

kotona.

Vilskettä on ollut, mutta mukavaa. Ja kohtuukustannuksin. Kokeilkaapas.

Äänestä

Sinne Pomppikseen on www.pomppis.net

Äänestä
  • Olen kuullut että Aboa vetuksessa on järjestetty lastenjuhlia, ihan teema, mutta voi olla aika kallista. Lisäksi ainakin Kupittaan keilahalli järjestää lastenjuhlia.

    Äänestä

  • .............................. kirjoitti:

    Olen kuullut että Aboa vetuksessa on järjestetty lastenjuhlia, ihan teema, mutta voi olla aika kallista. Lisäksi ainakin Kupittaan keilahalli järjestää lastenjuhlia.

    Seikkailupuisto,Kiipeilypalatsi,Sirkuskoulu,perinteiset Mäkkärit ja Heset,Ulpukka,Aboa Vetus&Ars Nova,joku urheiluliitto järjestää liikuntakekkereitä(en nyt juuri muista mikä),ratsastustallit(ainakin länsikeskuksen takana oleva)...

    Äänestä

  • keilahalli kirjoitti:

    Seikkailupuisto,Kiipeilypalatsi,Sirkuskoulu,perinteiset Mäkkärit ja Heset,Ulpukka,Aboa Vetus&Ars Nova,joku urheiluliitto järjestää liikuntakekkereitä(en nyt juuri muista mikä),ratsastustallit(ainakin länsikeskuksen takana oleva)...

    kuulostaa kivalta. onkohan mitään tietoja yhteystiedoista sekä siitä minkä ikäisille juhlia järjestetään ja mihin hintaan?

    Äänestä

  • anna28 kirjoitti:

    kuulostaa kivalta. onkohan mitään tietoja yhteystiedoista sekä siitä minkä ikäisille juhlia järjestetään ja mihin hintaan?

    http://www.arsnet.net/ANJ.asp?viewID=203&peopleID=828

    Tuossa linkki turun sirkuksen sivuille. Me järjestimme siellä lasten kutsut muutama kuukausi sitten ja olivat kyllä ehdottomasti parhaimmasta päästä. Lapset nauttivat tekemisen ja touhuamisen riemuista ja onnistumisesta.

    Tarjoilu piti tuoda itse mukana. Ja mehua meni todella paljon. Hintaa en muista, mutta ei ollut mitenkään ihmeellinen verrattuna muihin lastenkutsupaikkoihin. Maksimi lapsimäärä oli 13 ja tietysti kaikki olivat vakuutettuja. Ohjaajia oli kolme.

    Äänestä

päättyi ikävästi,kuka pelkää mustaa enkelii,lasten mehuhetki päättyi ikävästi

Äänestä

pommppis on pas

Äänestä

Haetko mainosta samaan paikkaan jossa voisi viettää 40v synttäreitä?

Lapsiakin on monen ikäisiä, vähän eri juttu järjestää synttärit viis vuotiaalle tytölle tai 15 vuotiaalle pojalle.

Äänestä

Meillä ollut rempan takia yhdet synttärit Leaf-areenalla ja yhdet Mukkelismakkeliksessa. Mukkelismakkelis oli musta parempi, saa enemmän vieraita, homma on ohjatumpaa ja saa viedä omat ruuat, eli just sitä mitä muksut haluaa. Myös lapsilta tuli Mukkelismakkeliksesta parempaa palautetta. Google-ystävämme auttaa hakemaan tarkemmat yhteystiedot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna28 kirjoitti:

Oisko kenelläkään antaa vinkkejä lasten synttärijuhlien järjestämisestä? Missä paikoissa Turussa järjestetään juhlia ja suht edullisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu