TomTom

Kertoisiko joku minulle miten TomTom Skandinaviassa
saan oman auton nopeuden näkyviin? Mitä pitää tehdä?
21372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No ainakin GO300 ja kännykkäversiossa se löytyy [muuta määrityksiä] kohdasta. (Se jakoavaimen näköinen kuvake). Ja sieltä sitten kuvake [tilapalkin määritykset] ruksi kohtaan Nopeus.

Äänestä

tuohan on se kartan nimi eikä se kerro mitään tomtom softan versiosta, mutta itselläni (navigator 6) nopeus löytyy ruudun oikeasta alakulmasta -tilapalkista, mikäli asetuksista on niin määritetty (Muuta määrityksiä / Tilapalkin määritykset / Nopeus X). Lisäksi nopeuden ja koordinaatit saa näkyviin tökkäämällä sinisen tilapalkin oikeaa puolta ja harmaata palkkia oikeassa reunassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

Kertoisiko joku minulle miten TomTom Skandinaviassa
saan oman auton nopeuden näkyviin? Mitä pitää tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu