Vastaa kysymyksiin rehellisesti
http://www2.hs.fi/extrat/hsfi/hupi/joulutesti/default.asp?gclid=CJ3y_f7km4kCFQUWZwodIUswMQ
OLETKO OLLUT KILTTI (testi)
8
731
Vastaukset
- Testi/Testi
Kiitti Toffe, viime vuosien suht vakio kolmen lahjan sijaan testi antaa odottaa jopa kahdeksaa pakettia.
Ei maar, kiva testi ja Toffelle hyvää joulua ja kiitti myös aiemmasta vinkistä positiivareiden joulukalenteriin :)- birdy88
Totuudenmukaista.Kyseisen testin mukaan voin saada viisi lahjaa.Siis käytökseni ei ole ollut kovinkaan moitittavaa,mutta olen ollut halujeni vietävissä hieman liikaa....heh.Ensi vuonna kiltimpi?Siinä haastetta.Hauska testi.Thanks
- joku vaan
luulen kyllä saavani muutaman enemmän:)
- joulu muori
tämän mukaan 7, luulisin että enemmän tulee.
- birdy88
Lahjojen määrä.Pakettien availu ei niin innosta,mutta reissaaminen kylläkin sekä tosi hyvä ja sykähdyttävä joulutunnelma!
- jaahas, jaahas
Viisi pakettia tiedossa. Kehtasi testi huomautella alkoholinkäytöstäni, vaikka tänä vuonnakin on tullut nautittua alkomahoolia 4-5 kertaa enkä koskaan ole henkisesti / fyysisesti loukannut itseäni tai ketään muuta. En edes nolostuttanut!
Pitänee pysyä teelusikallisissa jatkossa. Ja enintään kerran vuodessa!- ...
johtunee siitä, että sen viiniä ruoan kanssa pikkujoulusikailun välissä ei voinut olla mitään vaihtoehtoa. En juo koskaan punaviiniä enkä esim. saunaoluita, eli sitä ei voinut valita. Toisaalta en kyllä sikaile pikkujouluissakaan ;)
6 pakettia silti, taidan olla ylikiltti. - vähän hölmö testi
... kirjoitti:
johtunee siitä, että sen viiniä ruoan kanssa pikkujoulusikailun välissä ei voinut olla mitään vaihtoehtoa. En juo koskaan punaviiniä enkä esim. saunaoluita, eli sitä ei voinut valita. Toisaalta en kyllä sikaile pikkujouluissakaan ;)
6 pakettia silti, taidan olla ylikiltti.Entä jos et käytä bussia (et voi tervehtiä bussikuskia), et ole löytänyt lompakkoa (et voi palauttaa sitä) ja äitisi on kuollut (sitten on vähän vaikea soitella)?
Itselläni tuli monta sellaista kohtaa, jossa tekisin "kiltisti" jos olisin ko. tilanteessa, mutta kun en ole / ole ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä313547- 1251425
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111331- 711058
- 581041
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1871036olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26977Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38941Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.67920Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78885