Novatar

hei näetkö miltä rakkauselämäni näyttää, pikkusuhde takana, sovittiin että ollaan ystäviä. Löydänkö jo sen oikean vai onko se jo joku olemassa oleva.
3207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mee vittuun ja vedä naru kaulaan äitisvittu

Äänestä
  • no jo on taas pikkupoika asialla!

    Äänestä

Ainakaan tämä mies "pikkusuhteesta" se ei ollut, sen tiedät itsekin, kun ajattelet yhteistä aikaanne. Päätös olla ystäviä oli kuitenkin toki oikea.

"Se oikea" sinulle on olemassa ja tulee elämääsi lähivuosina yhteisten aktiviteettien myötä. Eli siinä vaiheessa sinun ei enää pidä lähteä merta edemmäs kalaan vaan kaikki tuntuu sitten alusta asti täsmäävän joka saralla! Eli siihen asti kärsivällisyyttä odotuksissa, mutta elä elämääsi onnellisena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirstutiina kirjoitti:

hei näetkö miltä rakkauselämäni näyttää, pikkusuhde takana, sovittiin että ollaan ystäviä. Löydänkö jo sen oikean vai onko se jo joku olemassa oleva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu