Keksikäämme jokin keino..

Kauhea ikävä erästä poikaa, jota en normaaleissa oloissa ilmeisesti tule ikinä enää näkemään..Ellen sitten keksi jotain..Laittaisiko viestin, soittaisiko? Emme tunne hyvin, mutta hän kolahti sydämeeni erittäin lujasti. Mitä viestittäisi?
3607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tavanneet?
yhteinen tuttava kenties?

Äänestä
  • yhteisten töiden merkeissä..tällä hetkellä emme enää ole samassa työpaikassa.

    Äänestä

  • mirkku7688 kirjoitti:

    yhteisten töiden merkeissä..tällä hetkellä emme enää ole samassa työpaikassa.

    laittaisit ihan vaan sellaisen viestin, jossa kyselet kuulumisia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mirkku7688 kirjoitti:

Kauhea ikävä erästä poikaa, jota en normaaleissa oloissa ilmeisesti tule ikinä enää näkemään..Ellen sitten keksi jotain..Laittaisiko viestin, soittaisiko? Emme tunne hyvin, mutta hän kolahti sydämeeni erittäin lujasti. Mitä viestittäisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu