Uusi kuu syntyy. Monilla kuusta riippuvaislla voi olla nyt vaikeaa.
Itse koin aallonpohjan joku päivä sitten. Meditoin miinusmerkkisen itsetuntoni pois.
Ei sisäinen luuseriuteni olis voinu enää syvempi olla.Sen voittaminen tietää
vahvaa nousevaa kuuta tammikuussa syntyneenä. (17.1-38)
Mitä sanoisivat astrolologit moisesta syntymä-ajasta?
Lähellä 'mustankuun' hetkeä
11
1152
Vastaukset 11
- AROSUSI-09
On mullekin täyttä totta ja pahaa oloa tulee sitten usein lääkittyä sillä viinalla.Elikkä et ole pahin mustankuun luuseri,kun pystyt pelkällä meditoinnilla poistamaan möröt./Astrologia-palstan astrologit ja astronautit voisivat paremmin auttaa tuon syntymä-ajan merkityksen selvityksessä?/Ulkomuistista sanon,että 3.1 on täysikuu,noin muuten.Tapahtuu kaikenlaista,kun osuu melkein päällekkäin uudenvuoden juhlinnan kanssa.
- AROSUSI-09
Mustakuu 19.Tammikuuta 2007.
- ---------
Voitin lotossa ja lähdin helsinkiin shoppaileen... Soitin sulle, että lähdetkö mukaan tuhlaamaan ja hain sut pirssillä.. Törsättiin, syötiin, juotiin ja lopuksi..
Juu, sellainen uni. Aamulla oli vähän outo olo. - AROSUSI-09
--------- kirjoitti:
Voitin lotossa ja lähdin helsinkiin shoppaileen... Soitin sulle, että lähdetkö mukaan tuhlaamaan ja hain sut pirssillä.. Törsättiin, syötiin, juotiin ja lopuksi..
Juu, sellainen uni. Aamulla oli vähän outo olo.Pääsimme pitelemään toisiamme kädestä? Mulla aika levottomia unikuvia ollut näin mustankuun aattona.Vieraita toisilta tähdiltä,sortuvia valtavia torneja ja viime yönä loitsin ukkosilman.*Huoh* Jostain syystä lottokin taas kummitellut mielessä.Ei tarvis laitella enää hakemuksia kynttilätehtaille ja kirjapainoihin mitä olen tänään tehnyt...Q niinQ raczahommat suxxx.Mulla on aina outo olo ja "asiahan ei minulle kuulu,mutta"... oletko vanha vai uusi tuttavuus.Kiva tavata kuitenkin.*Tarjoaa nonparelleilla koristellun mansikkajäzkitötterön* Mausta ei saa valittaa!
- ----------
AROSUSI-09 kirjoitti:
Pääsimme pitelemään toisiamme kädestä? Mulla aika levottomia unikuvia ollut näin mustankuun aattona.Vieraita toisilta tähdiltä,sortuvia valtavia torneja ja viime yönä loitsin ukkosilman.*Huoh* Jostain syystä lottokin taas kummitellut mielessä.Ei tarvis laitella enää hakemuksia kynttilätehtaille ja kirjapainoihin mitä olen tänään tehnyt...Q niinQ raczahommat suxxx.Mulla on aina outo olo ja "asiahan ei minulle kuulu,mutta"... oletko vanha vai uusi tuttavuus.Kiva tavata kuitenkin.*Tarjoaa nonparelleilla koristellun mansikkajäzkitötterön* Mausta ei saa valittaa!
Vanha tuttu, ihan oikeaan osuit ;)
- AROSUSI-09
---------- kirjoitti:
Vanha tuttu, ihan oikeaan osuit ;)
:P Maistuuko tötterö? Mä en niitä ihan kaikille tarjoilekkaan!
- -----------
AROSUSI-09 kirjoitti:
:P Maistuuko tötterö? Mä en niitä ihan kaikille tarjoilekkaan!
Unohdin kiittää :)
*kiittää ja niiata niksauttaa*
P.S. Saako nonparellit kuiteski sylkeä pois? Kö en hirmusesti tykästä niitä? - AROSUSI-09
----------- kirjoitti:
Unohdin kiittää :)
*kiittää ja niiata niksauttaa*
P.S. Saako nonparellit kuiteski sylkeä pois? Kö en hirmusesti tykästä niitä?Yksi kerrallaan huolella tötterölle asettelin.*Katsoo tuimana*
- -----------
AROSUSI-09 kirjoitti:
Yksi kerrallaan huolella tötterölle asettelin.*Katsoo tuimana*
*nielee huulet tötteröllä*
- AROSUSI-09
----------- kirjoitti:
*nielee huulet tötteröllä*
*Ajattelee kaikenlaista*
- AROSUSI-09
Mustakuu painaa valoa ja elämää maata vasten ja sinne se katoaa lattian rakoihin kunnes kuun jälleen kasvaessa varovasti työntää taas versojaan valoa päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 671161
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️45865- 69792
- 82781
- 149736
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80699- 64693
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37685Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?12624Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k202586Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m117578Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19575- 52539
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115515- 90508
Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18490Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline114465Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet148451YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25446Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65441