Takapajula

Enpä ole ikinä asunut takapajuisemmassa kaupungissa. Työhaastattelussa kysytään kenelle olet sukua. Töitä ei saanut kai, kun ei ollut nimetä sukulaista, varsinkaan silmäätekevää.
Lisäksi ihmiset kyttää toisten asioita ja levittelee perättömiä. Onneksi pääsen kohta pois! Enkä ikinä tule takaisin!
17788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Taidat kirjoitella lämpimiksesi. Tuskin ainakaan työn puolesta kysyttiin sukulaisuussuhteitasi. Senhän nyt sanoo järkikin.

Äänestä
  • EI LOIMAALLA MITÄÄN JÄRKEE TARTTE OLLA,NÄKEEHÄN SEN NIISTÄ ASUKEISTAKIN.. SISÄSIITTOISET KUN OVAT .!.

    Äänestä

Toivottavasti saat töitä jostain muualta!

Äänestä

No jep sinne .... jossa samaa kaasua suolesta pidetään päässäkin.
Viisi ja puoli vuotta olen asunut muualla. Sain muuttamisen yhteydessä välittömästi koulutustani vastaavaa työtä. Samaa työveiviä kierrän nyt 50 000 asukkaan kaupungissa.
Vierailin Loimaalla tiistaina. Kävin torilla katsomassa, että samat naamat jauhaa samaa kepulaisuutta siinä istuimillaan. Lisää on näköjään tullut tyhjää näyteikkunaa niille parille pääkaduksi tituleeratullekin.
Marketeissa sama ihmisynseys ja pilaantuneet hedelmät (toivottavasti ei vuodelta 2006!) ja tkokiire.
Nykyisessä paikassani on ympärillä vettä ja rantoja! Sinne pääsee 14 junayhteydellä etelästä ja pohjoisesta. Liikenneaseman kautta kai lähtee muutama kymmenen exb-bussivuoroa eteläiseen Suomeen.
Asuntona 54 neliötä mukavalla paikalla 5. kerros. Markettipalvelut, kulttuuripaikat, sekä oma veneklubi (on 8 m putkutin yöpymisvarustein) ovat alta puolen kilometrin päässä.
Mikään kanki ei saisi minua Loimaalle liikkumaan takaisin! Ihmettelen mikä ihmisiä siellä pitää muu, kuin se maalaisliittolaisuus ja vanhentunut pieru päässä!

Äänestä
  • Pitkään aikaan valoisa ja mukava kirjoitus. Sulla on paremmin, kuin tuhansilla muolla täällä Loimaalla. Onnea!

    Äänestä

  • Keskimääräinen älykkyys nousi kummassakin kaupungissa muuttosi ansiosta!

    Äänestä

  • Harmi, ettet viihdy siellä uudessa paikassakaan, vai mikä sai muistelemaan vanhoja?

    Äänestä

Kiva kun muutit sinne kertomaan näitä tarinoitasi - ehkä joku uskookin?

Äänestä
  • No jep sinne .... jossa samaa kaasua suolesta pidetään päässäkin.

    Äänestä

  • -öp69o8k7iu kirjoitti:

    No jep sinne .... jossa samaa kaasua suolesta pidetään päässäkin.

    Täällä on kuule tukiaissikaloista varaa laskea pierut ja paskat vaikka joka päivä Loimijokeen!

    Äänestä

  • Loimaa rules kirjoitti:

    Täällä on kuule tukiaissikaloista varaa laskea pierut ja paskat vaikka joka päivä Loimijokeen!

    Minne omat paskasi menevät. Jonnekin alamäkeen kuitenkin.

    Äänestä

LOIMAA ON SISÄSIITTOSTA PORUKKAA JOKA KAIPAA UUTTA VERTA.. JA MUUTKIN LOIMAAN YMPÄRISTÖ ALUEELLA OLEVAT KUNNAT.......... ALKAA MEINAA JO MUMMUTKIN OLEEN LOPPUUNPALANEITA =) =) =) =) =)

Äänestä

Älä yleistä omia asioitasi täällä!

Äänestä
  • Peittele sukusi rutsaukset!

    Äänestä

Juu... Ei tänne kukaan tervejärkinen muuta.. Itselläkin ilmeisesti päässä heittää kun tänne piti miehen takia raahautua.. Nyt etsin tilaisuutta häipyä muualle..

Äänestä

En usko et loimaa on takapajula koska tok pistää 10 000000 miljoonaa euroa prismaan ja samoin kesko citymarkettiin luulema et jos loimaa ois tuppukylä niin ei tulis marketteja.

Äänestä
  • Lidl laski sianpaskanhajuisen kirkonkylän hikiläksi ja vei liikkeet Huittisiin ja Somerolle.

    Et osaa näköjään numeroitakaan, ota muukin osaamisesi on nollaa

    Lähtisin täältä huomenna, vaikka Töysään, jos vastaavaa työtä sieltä löytyisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


****** kirjoitti:

Enpä ole ikinä asunut takapajuisemmassa kaupungissa. Työhaastattelussa kysytään kenelle olet sukua. Töitä ei saanut kai, kun ei ollut nimetä sukulaista, varsinkaan silmäätekevää.
Lisäksi ihmiset kyttää toisten asioita ja levittelee perättömiä. Onneksi pääsen kohta pois! Enkä ikinä tule takaisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu