Missä saa Janakkalassa hyvää palvelua?
Oletkos tyytyväinen kukkakaupanmyyjään vai saako Ärrän täti sinut aina hymyilemään? Kerroppa mielipiteesi, näin Joulun kunniaksi.
Oletkos tyytyväinen kukkakaupanmyyjään vai saako Ärrän täti sinut aina hymyilemään? Kerroppa mielipiteesi, näin Joulun kunniaksi.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No Tervakosken pastorilta ainakin. Kiitos.
kiitos kirjaston ,Tervakosken, tädeille ja sedille hyvästä palvelusta!
Pastori, ärrän myyjät Tarja ja Maarit. S-marketin Teija sillon ku oli vielä. Missään nimessä ei se koljosen nuorempi tyttö. KAMALAA ASIAKASPALVELUA. Hanna ja Katri kyllä. K-marketissa Martin on kiva. Tervapadassa se vaalea.hiuksinen nainen. Hmm.tossahan noita..
kaikki hyvät myyjät lähteneet pois. Missäköhän vika...
Päällikössä???
Vanhat työntekijät takas!!! Hanna K ja Katri ovat tällä hetkellä ainoat jotka jaksavat hymyillä.
Turengin kirjastolle kehut pitkämielisyydestä ja joustavuudesta sekä avuliaisuudesta. Etenkin hiljaiselle miehelle. Mulla on aina lainoja sakoilla mutta kiltisti se antaa mulle uusia kirjoja lainaan. Maksan kyllä sakot heti kun vaan sattuu olemaan rahaa mukana.
Välkkysen kenkäkauppaan ei ainakaan kannata mennä. Omistajatar on niin imelän ystävällinen, että tulee inhottava olo. Myy pakolla, asiakas ei kehtaa kieltäytyä ostamasta, kun on niin "ystävällinen ja herttainen" palvelu. Asioiminen on kiusallista. Varmasti asiakkaita olisi enemmän jos asiakkaat uskaltaisivat sisään katselemaan tuotteita ilman, että tulee paniikki, kun myyjä iskee kimppuun...
Pari kertaa olen eksynyt sinne ja siinä onkin pari kertaa liikaa.
Kerran seurasin sivusta, kun Välkkystä väen väkisin puolipakolla pisti asiakkaan kokeilemaan sähkönsinistä mekkoa, asiakas oli hyvin vaaleankalpea olemukseltaan.
Se mekko ensinnäkin roikkui joka puolelta, Välkkyskä vaan kehotti ottamaan sisään sieltä sun täältä ja kehui, kuinka kaunis mekko on asiakkaan päällä. SE MEKKO OLI KAMMOTTAVAN NÄKÖINEN KYSEISEN IHMISEN PÄÄLLÄ!
Ja kokeilee mitä tahansa vaatetta, niin kyseinen rouva kehuu itsellään olevan myös sellaisen.... Eli hän pitää niitä vaatteita töissä ja samanlaisia pitäisi asiakkaiden pistää juhliin päällensä.
Aivan samaa mieltä olen minäkin. Ei uskalla edes ohi kulkea, ettei rouva revi ovesta sisään. Pakkomyyntiä asiakas imelyyteen tukehduttaen. Tekoystävällinen tunnelma, eikä omistajatar herätä tunteita rehellisestä myyjästä. Vaikuttaa varmasti paikan myyntiin...
rehellinen...... todellakin. Lupaa tilata jotain puuttuvaa mutta kertaakaan sitä ei ole tapahtunut.
Kummallista *laatikko* kauppaa... rahaa menee muualle kuin kassaan. Ihmettelen kovin
Foto Hevonojalla palvelu ainakin on hyvää.
On taas nykyisin, mutta se blondattu liehuletti siellä oli kammottava tyyppi. Onneksi ei ole enää, ehti käsittääkseni karkottaa monta asiakasta.
palvelua saa Turengin S-marketissa Titta nimiseltä kassahenkilöltä.Muidenkin asiakaspalvelu kyseisessä kaupassa on loistavaa.HYVÄÄ JOULUA koko S-marketin henkilökunnalle.
Joulu on mennä jollottanut, mutta ihan pakko on yhtyä näihin kehuihin, kun nyt vasta tänne palstalle eksyin pitkästä aikaa.
Titta jaksaa aina olla iloinen ja jutella mukavia ihan kaikkien asiakkaiden kanssa. Siinä on ihminen oikealla alalla = asiakaspalvelussa! Toki kaikki muutkin S-marketlaiset ansaitsevat kiitokset, mutta yksi on ylitse muiden.
Hyvää vuoden jatkoa Titalle! Nähdään taas!
Kiitos Sinikalle ja Marikalle!
Säästän itsekin työmatka-aamukahvini juonnin sinne, koska palvelemassa on iloiset ihmiset ja talossa hyvä kahvi.
Tervakoskella! Ystävällistä ja iloista palvelua!
Kiitos!
noita joutilaita palvele, kun niillä on työtä tekemättä mahdollisuus ajella taksilla mm. viinakauppaan.
Ei sillä, että joku pitäisi jättää kylmään kuolemaan, mutta kun edes jonkinlaista yritystä edes joskus pyydettäisiin näiltä maalareilta.
Voisivat vastikkeeksi edes heilutella S-Marketin tai Osuuspankin lippua kädessään,kun näiden seinustoilla pullo kädessä notkuvat.
Joulukuusi kauppias Turengin kävelykadulla.Palvelu pelaa,ei tarvitse itse kuusta kuljetella.Reipas ja asiallinen kohtelu asiakkaalle.
Tänäänkin pojilta sai tosi hyvää palvelua,ja heille jäi huippu kuusia huomisellekkin.
Palstalla kysyttiin parasta palvelua, joten olisi hyvä jos kertoisi vain (ja ainoastaan) hyvistä kokemuksistaan, eikä alkaisi mollata ihmisiä (AINAKAAN NIMELTÄ) näin joulun alla! Tapoja teillekkin..! Jos ei ole mitään hyvää sanottavaa, älä sano mitään!
Kiitos ja Hyvää Joulua
mitä viestejä tarkoitat?.Osoita arvostelu oikeaan viestiin ennenkuin kirjoittelet tänne mitään.HYVÄÄ JOULUA!
alkuperäisessä viestissä pyydettiin antamaan kiitosta,ei haukkumaan ketään.tulee oikein hyvä joulufiilis kun lukee,että taas ihmisiä haukutaan
Pastori, tottakai.
Tervapadassa oikeastaan kaikki ansaitsevat kiitoksen, etenkin se nuori pitkä kundi, jolla on hyvä perse ;)
pastari on asiallinen ja kohtelias.
Jos on kykenemätön osoittamaan kritiikkinsä oikeaan osoitteeseen (eli itse henkilölle joka mielestänne noin jyrkän tyrmäyksen ansaitsee) on paree olla hiljaa. Helppoa se on täällä nimettömänä netissä loksutella leukojansa ;)
Hyvästä palvelusta kiitän ehdottomasti Nesteen porukkaa.
Niinpä niin,NESTEELLÄ palvelu on erinomaista mutta kenkämyymlässä palvelu käyttäytymisessä olisi huomattavasti parannettavaa.ÄRSYTTÄVÄÄ TUPUTUSTA JA VÄNKÄÄMISTÄ.
Olisiko vikaa myös omassa päässä jos kyseiseen liikkeeseen nokkansa tunkee siitä huolimatta,että tietää minkälainen myyntimetodi siellä vallitsee?
Hyvinpä siellä vaan asiakkaita riittää kun vielä pystyssä on,vaikka taatusti jokainen suuren Turenki-kylän asiakas tämänkin faktan tietää..
Edelleen,osoittakaa kritiikki oikeaan osoitteeseen älkääkä mustamaalatko paikassa mihin he eivät osaa itseään tulla puolustamaan.
Raukkamaista.
No,päässä vikaa tai ei.Viiden vuoden sisällä olen kyseisessä liikkeessä asioinut ja ostanut yhden kerran.Toivottavasti seuraavaan kertaan menee 10 vuotta.Ja sen liikkeen ovi heiluu varmaan enemmän tuulenvoimalla, kuin asiakas virtojen ansiosta.Reilua tai ei,kyllä kauppiaalle varmaan tieto näistä sivuista on kulkeutunut,kysyppä vaikka seuraavan tapaamisen yhteydessä.