liian vähän pelejä?

xbox 360 on muuten hyvä konsoli mutta miksi siihen tulee niin vähän pelejä?
Ja melkein kaikki pelit ovat jotain lyhyitä räiskintä pelejä.
joitten läpipelaamiseen mnee vain pari iltaa.
10360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mahtavia pelejä ja hyvä tarjonta, Mutta itteäkin todella korpeaa toi pelien lyhyys. Taas kun ostin mahtavan ERAGON seikkailupelin, Niin pari-iltaa ja läpi. Saisivat joo panostaa tohon pituuteen.

Äänestä

Ei ole räiskintäpeli, etkä pelaa sitä läpi parissa illassa.

Äänestä
  • mulla on oblivion, Mutta sehän oli täysin susi peli. En jaksanut pahemmin alkua pitempään. Mentiin edettiin ja huimittiin susihukkia ja jotain ihme rapuja. Täysin äimistyneenä myöhemmin luin että vuoden paraspeli.

    Äänestä

  • vastaaja.. kirjoitti:

    mulla on oblivion, Mutta sehän oli täysin susi peli. En jaksanut pahemmin alkua pitempään. Mentiin edettiin ja huimittiin susihukkia ja jotain ihme rapuja. Täysin äimistyneenä myöhemmin luin että vuoden paraspeli.

    Et vain osaa :)

    Äänestä

  • heeee!! kirjoitti:

    Et vain osaa :)

    ei mitenkään erikoisemmin liian laajat pelit iske.

    Äänestä

...koska Xbox 360 on enemmänki Live-painotteinen, siis painostetaan nettipelaamiseen.

Livehän tungetaan melkeinpä joka peliin koska kaikki pelaavat netissä.

Yksinpeli tehdään lyhyeksi että siinä opetetaan systeemit ja sen jälkeen nettiin pelaamaan johon tulee ajan myötä lisää kamaa.

Äänestä
  • en ole kertaakaan edes kytkenyt konetta nettiin enkä varmaan tule kytkemäänkään. Ite tykkään pelata ihan yksinpelejä, Mutta saisivat pitempiä olla.

    Äänestä

  • mä kun.. kirjoitti:

    en ole kertaakaan edes kytkenyt konetta nettiin enkä varmaan tule kytkemäänkään. Ite tykkään pelata ihan yksinpelejä, Mutta saisivat pitempiä olla.

    ...vain miten asia on nykyään.
    Verkkopelaaminen on nykyään niin kova sana että niihin aletaan keskittyä ja yksinpelit tehdään harjoitteluksi.

    Parhaimmat esimerkit taitaa olla Perfect Dark Zero ja Gears Of War.
    Ja taitaa olla sama juttu Lost Planetin kanssa.

    Äänestä

ei tule pelejä, kuin yksinkertaisia räiskintäpelejä yksinkertaisille.

Äänestä

yksityiskohtia vaaditaan yli tarpeen ja ideat vähenee "hyväksi peliksi".
Ennen kelpasi ping pong ja viihtyi jos toinenkin sen seurassa valittamatta.
Pelien myynti on hyvin lyhyt sessio milloin se myydään ja rippeitä jatkossa.
Pelintekiöitä saattaa olla yllättävänkin monta ja heille tilin tekemisestä on pienestä kiinni lopulta.
Jos kuvittelet itsesi pelin tekiäksi, niin sinun pitäisi jo tietää vuoden 2009 "joulunpelin" käsikirjoitus ja alkaa tekemään sitä uskoen sen menevän kaupaksi....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xbox fani kirjoitti:

xbox 360 on muuten hyvä konsoli mutta miksi siihen tulee niin vähän pelejä?
Ja melkein kaikki pelit ovat jotain lyhyitä räiskintä pelejä.
joitten läpipelaamiseen mnee vain pari iltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu