Soitin menee jumiin?

Asensin uuden soittimen ja toimii hyvin. Mutta jos soitin on päällä kun käynnistää auton, menee soittimen äänet mykäksi(paneelivalot toimii ja cd pyörii) sammuttamalla ja käynnistämällä soittimen uudesti toimii taas. Onko vika vai ominaisuus? Virtasyöttö otettu suoraan akusta.
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mittaappa paljonko virtaa akkusi antaa autoa käynnistettäessä. Voi olla että jännite putoaa liikaa kun starttimoottoria käytetään ja sen johdosta soittimesi ei toimi kunnolla. Jos virtamittarin lukema poikkeaa 12 voltista kovasti alaspäin, olisi akun uusiminen edessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


automaatioasentaja kirjoitti:

Asensin uuden soittimen ja toimii hyvin. Mutta jos soitin on päällä kun käynnistää auton, menee soittimen äänet mykäksi(paneelivalot toimii ja cd pyörii) sammuttamalla ja käynnistämällä soittimen uudesti toimii taas. Onko vika vai ominaisuus? Virtasyöttö otettu suoraan akusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu