yksin

ninaret

jotenkin en nyt oikeasti ymmärrä sellaista yhteydenpitoa,jossa toinen ihminen jätetään kuitenkin ulkopuolelle.
esim.kirjoitetaan,että haluaisi kirjoitella,ja se jääkin siihen.
mitä mieltä olette tästä asiasta?

7

598

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harry

      Mulle kävi niin että halusin alkaa kirjoittelemaan parille tytölle kaverina kun he suostuivat siihen. Pari viikkoa ehdittiin kirjoitella mutta sitten en enää saanut viestejä heiltä. Silloin hain kaveria kun ei yhtään kavereita ollut, eikä kyllä ole nykyäänkään.

      • minaret

        niin eli sitä voi kirjotella kaikkee p:tä ja lopettaa,kun haluu ??


      • mikh

        hyvä kuva


      • Harry
        minaret kirjoitti:

        niin eli sitä voi kirjotella kaikkee p:tä ja lopettaa,kun haluu ??

        Siis minä en lopettanut kirjoittelua. Kirjoittelin parin tytön kanssa kunnes en enää saanut kummaltakaan heistä vastauksia viesteihini, joten se jäi siihen se.

        Ei ole ollenkaan mukavaa semmonen että lopetetaan viestittely yhtäkkiä ilman mitään mainintaa että haluaakin lopettaa jutustelun.


    • minaret

      kyllähän sitä voisi jollain lailla ilmoittaa,jos ei enää kinnosta kirjoitella.
      t.m

      • minaret

        sorry,tää liittyi ainoastaan yhteen yksäriin !!


    • Ehkä ymmärrän ton viestiketjun väärin, mutta tämä palstahan on tarkoitettu masennukseen liittyvälle keskustelulle. Mitä itse olen tätä seurannut, ei ketään viestin lähettänyttä ole kyllä jätetty yksin. Mutta ei sitä voi loputtomiin jatkaa. Apua saa ja pitää hakea, jos tarvis, ihan muualta, kuten mielenterveystoimistosta tai terv.keskuksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      224
      5918
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      113
      5777
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      215
      4832
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      61
      4138
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4057
    6. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      11
      3653
    7. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3638
    8. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      19
      3386
    9. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1710
    10. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      22
      1676
    Aihe