TT EK-4 apuva!

Noobie

Sain taannoin lahjaksi Thunder Tigerin EK-4 monsteri polttiksen, mutta koska olen itse varsin tietämätön pelin suhteen, ei tietotaito oikein riitä sen käynnistämiseen saakka. Liekö vika sitten kaasarissa vai missä...
Olisiko ohjeita värkin starttaamiseen ja/tai tietoa mistä päin Turun-seutua sellaisia voisi saada? Löpö on nitrollista ja startteri on helijopperia varten tarkoitettu sähkövispilä, jolla auto pitäisi startata moottorin perästä pyörittämällä, mutta ei tahdo pyöriä/startata (myös tulppa hehkuu nätisti); missä vika?!?

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitkää pinnaa

      Jos mielesi maltat, niin mene Turun rc radalle keväällä. Jätkät opastaa sinut tämän tekniikan saloihin. Tuo porukka ihan oikeasti auttaa mielellään. Minäkin sen teen jos tulet Lavankoon eli Vantaalle.

      Jos ei nyt sitten maltti riitä, niin tässä pari vinkkiä. Yleensä hehkutinakku on tyhjä - lataa se täyteen. Toiseksi hanki vähintäin toinen tulppa. Tulppia on erilaisia muodoltaan ja lämpöarvoltaan. Se tulppa mikä siinä on kiinni on todennäköisesti ihan oikea.

      Jos kone saa polttoainetta ja hehkuvan tulpan, niin se lähtee 100% varmuudella käyntiin. Ongelma on yleensä kahdessa edella mainitussa asiassa. Seuraavaksi ongelma voi olla kaasuttimen säädöissä. Ne pitää olla " hehtaarilla" jotta käynnistyy.

      Tähän pitää saada ns näppituntuma, niin homma on helppoa ja kauhean mukavaa.

      Ja muista laittaa aina uutta polttoainetta tankkiin. Nitro kun on haihtuvaista...

      Kerro miten kävi.

    • Rcmies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2063
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1876
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1659
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      64
      1524
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1192
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      82
      1148
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1132
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1093
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1066
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1013
    Aihe