> Tätähän paskaa ollaan kuultu, iät ja ajat.
> naisten omia versioita! mies hakkaa, mies on huono, mies sitä ja tätä jne.
> Naiset on niin tyhmiä että eivät tajua että ovat niin tyhmiä:)
> naisten omia versioita! mies hakkaa, mies on huono, mies sitä ja tätä jne.
> Naiset on niin tyhmiä että eivät tajua että ovat niin tyhmiä:)
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miehillä on ilmeisesti jonkinlainen pakkomielle saada selityksiä tai olla oikeassa.
pitäisi olla vikaa? Miksi pitäisi ajatella niin, syyllistäen joko itseään tai toista? Voi ajatella itsenäisestikin itseä ja toista huomioiden. Näin säilyy terveys. Terveys ei säily selityksillä, vaan toiminnalla.
Koskaan ei ole lupa lyödä toista!Ei miehen eikä naisen.Yksikin lyönti on liikaa.Jos lyöjä ei mene terapiaan niin katkaiskaa suhde.PAKKO EI OLE OTTAA TURPIIN KERTAA ENEMPÄÄ!!!Ensimmäinen kerta olkoon viimeinen.
mies on hiljaa, sitäkö ei lasketa järkevät naiset..?
tasa arvo ei päde kuin akkojen päässä!
Anna pusu :)
Jos nyt typeryydestä aletaan puhumaan, niin sinä puolestasi taidat olla jopa niinkin tyhmä, ettet ymmärrä oman kirjoituksesi typeryyttä.
Riitatilanteissahan syy on molemmissa, riitaan tarvitaan yleensä kaksi ellei useampikin. Ja ihan riippumatta siitä, oliko aloittajana mies vai nainen. Että sitä rataa.
kokkolan viimeinen neitsyt ja tyhmä sellainen!
lue viestit ja tajua idiootti:)
Jos sellaisen kuvan minusta sait, niin väärässäpä olet.
Sinä tässä et tainnut tajuta viestini pointtia. Lue rivien välistä, niin tajuat sinäkin jotain.
Säähän nyt hemmetin"viisas"oot!!!
onkin!Selliin lyöjä miehet, ja heti! Saamarin mammapojat!!!1 Lätkitköön toisijaan, ei naisijaan.
ja huonon itsetuntonsa, sillä että alkaa hakkaamaan muita..ja mikä törkeintä niin oman perheensä...vieläpä jouluna!!
naisella on aina ollut heikko itsetunto, aina haukkumassa tms. miehistä ääneen.
Pienenä lisäyksenä edellisiin voisin sanoa että eihän tietenkään naisenkaan pitäisi ruveta miestään lätkimään, ei sekään ole oikein. Väkivalta molempien taholta parisuhteessa on väärin.
Sinun mielestäsi huono itsetunto tarkoittaa sitä, ettei hyväksy väkivaltaa? Itse en sitä suvaitse naisten taholta miehille, mutta en myöskään miesten taholta naisille. Molemmat väärin.