KANSAN EDUSTAJAT OVAT MYYNEET SUOMEN HALVALLA.
VOI NIITÄ JOTKA MENETTIVÄT HENKENSÄ JA OMAISENSA
TAISTELLESSAAN ITSENÄISYYDESTÄ...
ITSENÄISYYS MENETETTY
11
1634
Vastaukset
- Tosiaankin
Tosiaankin suomen itsenäisyys on hyvin kevyt mielisesti luovutettu pois.
- Artaud
Kyllä katkerasti naurattaa aina itsenäisyyspäivänä kun hölmöt juhlivat harhakuvaa liput liehuen. Taitaa olla liian kova pala avata silmät ja todeta asioiden oikea laita.
Mutta taistelu jatkuu. - Anonyymi
Artaud kirjoitti:
Kyllä katkerasti naurattaa aina itsenäisyyspäivänä kun hölmöt juhlivat harhakuvaa liput liehuen. Taitaa olla liian kova pala avata silmät ja todeta asioiden oikea laita.
Mutta taistelu jatkuu.Itsenäisyys menetetty mamut on vallannut suomen nyt pitää huutaa kovaa että saadaan suomi takas
- Itsenäisen suomen puolesta
Suomen itsenäisyyttä puolustaneet menehtyneet sotilaat ja sotaveteraanit kääntyisivät haudoissaan jos tietäisivät miten maallemme on käynyt.
Luovutettu ulkomaalaisten tahojen käsiin ILMAN, että pisaraakaan verta olisi vuodatettu itsenäisyytemme puolesta!- Mieti sinäkin 2 kertaa
en menisi enää armeijaan jos siinä iässä olisin. Näitä maanpettureita en mene puolustamaan muutenkaan ja kehoitan muitakin miettimään kahdesti jos käsky joskus käy. Maatahan ei koskaan puolusteta vaan vallannauttijoitten omaa etua.
Pikemminkin valtakunnassa pitäisi tehdä vallankumous! Ei sellainen kuin Venäjällä (siellähän onnistuvat ryssimään kaiken!) vaan ilmeisesti kuin Ranskassa. Siitä Ranskan vallankumouksesta muuten jostain syystä vaietaan kouluissa.
Miksihän? - Anonyymi
EU:hun liityttiin maanpetoksella ja €uroon valtiopetoksella Salainen EMU-varauma (Anne Koski, TaY).
- rket
Suomen itsenäisyyttä puolustaneet menehtyneet sotilaat ja sotaveteraanit kääntyisivät haudoissaan jos tietäisivät miten maallemme on käynyt...juuri näin.
Suomi pieni pohjoinen itsenäinen sodan kokenut, kansa/valtio.
Päätetään ITSE mikä meille on täällä pohjolassa parahinta...
Tarvetta pokkuroitiin ei ole, eikä tule...kiviä, asetteleen Eu:n polun varsille... ei ole meidän suomalaisten tarvis...
Risto - SM-Jouko
Tässä blogissa mielenkiintoista pohdintaa tulevasta itsenäisyyspäivästä. Aloin itse seurata blogia, kerrankin jotai freesiä ajattelua!
http://www.lily.fi/blogit/tontun-elamaa/mita-sina-teet-itsenaisyyspaivana - ehdottoman_itsenäisiä
Suomi on tällä hetkellä itsenäisempi kuin milloinkaan ennen. Sodan jälkeinen aika oli ahdistavaa ja aina täytyi olla varpaillaan, mitä mieltä ryssä on mistäkin päätöksestä. Meillä ei ollut esim sananvapautta kuten nyt. Ihminen joka on elänyt tuon ajan ja tunnustaa miten asiat ovat, eikä vain periaatteesta ole sitä mieltä, että vapaus on mennut kun oman etumme vuoksi olemme osana eurooppaa. Kuunnelkaa YouTube/ Martti Innanen/ Radikaalipentujen laulu. Tämä laulu oli kielletty -70 luvulla.
- Anonyymi
Siellä Syyriassa/Turkissa niitä itsenäisyyden puolustajia jotka vapaasti saavat valita
ilman kotimaataan puolustavan kohteen.Isänmaata ei taida olla kuin kynsien alla,
mutta eurat ja dollarit vetää.Suomesta ei löytynyt kuin yksi, Haavisto jolla oli (munaa)
edes yrittää Suomalaisia, Äitejä ja lapsia isänmaahansa.(Voi Kauhistus)!!!!
Totta on että isänmaa on myyty Keskusta ja Kokoomus voittoisesti,ei tarvittu "Sotia"
Ei tullut sankaripoikia eikä tyttöjä,tuli pääministerin vaihto Keskustalaiseen tyyliin.
"Saatanan Tunarit" saavat vielä yleislakon aikaiseksi.
Jälleen joku Pohjanmaalta aloitti ja muut jouksee. - Anonyymi
Infrastruktuuria on myyty rikollisesti pilkkarahalla pois. Itsenäisyys on siltä osin myyty. Muu on vielä jäljellä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353