HOKUTORYU JU-JUTSUN kevään 2007 alkeiskurssi alkaa seuraavasti:
Ajat:
- ma 15.1. klo 20.00-21.30
- to 18.9. klo 20.00-21.30
Paikka:
Nääshalli
Näsijärvenkatu 8
33230 Tampere
Alaikäraja: 15 vuotta
Ju-jutsu on erittäin monipuolinen japanilainen itsepuolustus- ja kamppailulaji. Se sisältää lyöntejä, potkuja, heittoja, hallintaotteita sekä asetekniikoita.
Ju-jutsussa harjoitellaan kaikkia todellisessa itsepuolustuksessa tarvittavia tilanteita: lyöntipuolustus, potkupuolustus, tarttumisotteista vapautuminen, painitilanne, puolustautuminen aseellista hyökkääjää vastaan sekä kamppailu maassa.
Hokutoryu-tyylisuunnan Ju-jutsu on perinteisemmästä Ju-jutsusta edelleen kehitetty, moderni kamppailutaito nykypäivän ihmisen tarpeeseen. Se on tunnettu tekniikoidensa suoraviivaisuudesta ja realistisuudesta.
Tehokkaan itsepuolustustaidon lisäksi Hokutoryu Ju-jutsu on erinomainen kuntoilumuoto ja mielenkiintoinen harrastus.
=======================================
JUNIORI JU-JUTSUN kevään 2007 alkeiskurssi alkaa seuraavasti:
Ajat:
- ke 10.1. klo 17.00-18.15
- la 13.1. klo 13.00-14.15
Paikka:
TJJK:n sali
Onkiniemenkatu 2
33230 Tampere
Kurssi on tarkoitettu 10-14v tytöille ja pojille. Sisaralennus 50%.
Juniori Ju-jutsu on Hokutoryu Ju-jutsusta kehitetty kamppailulaji alle 15-vuotiaille. Siitä on poistettu mm. kuristukset, muut kuin kyynärpäähän kohdistuvat lukot ja asetekniikat. Harjoittelussa on lajitekniikan lisäksi myös paljon ketteryys-, nopeus-, liikkuvuus- ja taitoharjoittelua tukemassa harrastajan liikunnallista kehitystä.
===================================
BRASILIAN JU-JUTSUN / LUKKOPAININ kevään 2007 alkeiskurssi alkaa seuraavasti:
Ajat:
- ke 17.1. klo 20.00-21.30
- pe 19.1. klo 18.00-19.30
Paikka:
TJJK:n sali
Onkiniemenkatu 2
33230 Tampere
Alaikäraja: 16 vuotta
Brasilian ju-jutsu / lukkopaini on pääasiassa maassa tapahtuvaa kamppailu-urheilua, jossa käytetään sidontoja, lukkoja, kuristuksia ja alasvientejä. Laji kehittää voimaa, ketteryyttä ja vartalon hallintaa. Runsas sparrausharjoittelu tekee lajista käytännönläheisen heti alusta alkaen. Alkeiskurssin jälkeen harjoittelua on mahdollista laajentaa vapaaottelun suuntaan. Kurssi toimii samalla myös vapaaottelun peruskurssina ja halukkaat voivat osallistua lyönti-potkutreeneihin samalla kurssimaksulla.
Kaikkien alkeiskurssien hinta on 100€. Harjoituksista vastaavat koulutetut ja kokeneet ohjaajat.
Lisätietoja kursseista:
- puh. 050-558 3800
- sähköposti: [email protected]
- internet: http://www.itsepuolustus.fi
Tervetuloa!
Järjestäjänä Tampereen Ju-Jutsukoulu ry
Ju-jutsua Tampereella keväällä 2007
TJJK
0
365
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303827Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83149Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322854Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122692Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322423- 421920
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611205"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For831146Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361109Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 781099