Kissan perustarkastus lääkärilä?

Kyselisin vain, että mitä kissojen perustarkastus eläinlääkärillä sisältää? :)
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moikka!

Me ollaan yleensä käyty rokotusten yhteydessä perustarkastuksessa. Se on melko lyhyt toimenpitde ja siihen sisältyy ainakin suun, korvien, silmien ja takapuolen tutkiminen silmämääräisesti (ekakertalaisella pikkuisella myös sukuelinten katsastaminen), ja vatsan sekä rauhasten tunnusteleminen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuvain. kirjoitti:

Kyselisin vain, että mitä kissojen perustarkastus eläinlääkärillä sisältää? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu