mut ite en polta, eli miten sanoa nätisti 'kiitos ei' ku en kestä suudella sitä jos se on just käyny tupakalla?
Poikaystävä tupakoi
weera
171707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitäpä sitä turhia välttelemään. Sanot vaan simppelisti "kiitos Ei"... Luulisi viestin menevän perille. Eipä taida olla sun tyyppiäs tämä poika, jos ei sen vertaa sun terveyttäs kunnioita.
Mulla oli kans just poikaystävä joka poltteli. SE lupas lopettaa mun takii, mut se oli vähän vaikeeta sille.. Välillä meni hermot siihen makuun, mutta sit mä totuin.. Ei se ollu kyl mitään kovin nautinnollista heti tupakin jälkeen.. :) Sanot vaan et kuules jätkä, joko poltat etkä tunge ittees kovin lähelle heti tai et polta ku oon tässä ja saat pussata niin paljo ku haluut! Ei sun tartte kestää sitä törkeetä makua! voimia! :)
Mut kyl se lopettaminenkin on aika rankkaa ja vaikeeta...vaikka itekkin poltan,niin eihän se kyl maistu hyvältä...mut sähän voit mainita sille asiasta ja kai se arvostaa sitä kun tietää ettet ite polta...tai pyydä sitä ottamaan sen jälkeen jotain pastilleja ennen kuin tulee suutelemaan ;)...noh,onnea matkaan enywey..
En tupakoi koska silloin muna ei seiso! Tosin mitä vitun välii silläkään on mulle, ku ei sil oo kuitenkaan ikinä käyttöö, niinkuin ei huulillanikaan!
Mutta ettei kuitenkin ois vähän yliammuttu toi "tupakoivan muna ei seiso" :)
Vaik kyllähän se kuulemma ajan myötä hiukka heikentää verenkiertoa...
Äläkä masennu, jos haluut naisen sun pitää jotenkin näyttää siltä kuin et olisi epätoivoinen vaikka oisit kuinka puutteessa. Ja oikeesti, naiset on tosi epävarmoja..ei kenenkään tarvi muuta kuin rohkeasti mennä juttelemaan ja kohta on huulillekin käyttöä
mielestä on tosi kiihottavaa kun jätkä tuoksuu tai maistuu tupakalta...=) jotekki tulee turvallinen olo... tai kait se riipuu jätkän iästä..omani on 25..mut joku oman ikäne (17)tupakoitsia...=( hyi..
Tosiaankin naisia ei vois vähempää kiinnostaa säälittävät jätkät, jotka esim. kyyläilee koko ajan jostain vinkkelistä. tiedät varmaan tyypin? Ja muutenkin naiset kaipaa turvallisuutta miehistä, eli siihen vaikuttaa sosiaalinenkin asema. Jos ei ole kavereita, niin huonot mahdollisuudet on saada muijaa.
päättänyt saada muijan tänä vuonna, vaikkei kavereita juurikaan ole, mieti sitä! Myös yhden illan seksijutut ois ihan kiva, vaikka en ole aiemmin pitänyt ajatuksesta, mutta on iän mukana ruvennu haluttaa yhä enemmän....
Semmoset naiset on säälittäviä, jotka ei uskalla rakastua yksinäiseen jätkään. Kyllä sitä voi olla vaikka kaks muijaa, vaikka ei ois yhtään kaveria! Jos poikaystävän heikko sosiaalinen asema on muijalle seurustelun este, niin se muija on sitten pelkuri, itsekäs, pinnallinen ja täysin väärä!
Toi on tosi ikävää. Pyydä että se jätkä lopettaa. Ite en polta, mut mulla on ollut monta tupakoivaa tyttöystävää, ei se nyt niin hirveen pahan makusta oo, tietysti pitemmän päälle vähän tympeen makusta. Jos rakastat jätkääsi, niin kestät myös savuiset suudelmat.
se vaarantaa muijankin terveyden..
Mä itse silloin tällöin poltin sätkän tai pari..siis kerran kuukaudessa, koska vituti..Mut nyt ku aloin kultani kaa, niin en haluu et se joutuu kärsii "savusuukkoja" ja lopetin kokonaan..Enää en koskekkaan tupakkaan, vaikka kuinka vituttas, koska en halua vaarantaa kultani terveyttä ja toiseksi, hän ei polta joten suudelma olisi hänelle kärsimystä ja mulle unelmaa, kun tuntisin raikkaan hengityksen..ja muutenkin mäkin vihaan tupakan makua itekkin, mut tyhmänä maistoin/poltin!!
Suudelman pitää olla tasaarvoinen "tapahtuma" ettei jomma kumman tarvii "kärsiä"..
Ja muutenkin valkoiset hampaat haluan pitää, ksoka muuten menisi "työpaikka" ja silleen..Ja ainakin minä, suutelen mielummin jätkää, kellä on valkoiset puhtaat hampaat ku jätkää jokka on keltaiset hampaat..Et siinä se..:)
(en tietenkään nyt suutelis ku kultaani, koska en petä sitä!)
Ja rakkaus tosiaan kestää kaiken, muttei kenenkän tarvii kestää savusuukkoja..Kuules, tee silleen et sanot jätkälles"mä en suutele sua ennen ku lopetat"..siinä testattas rakkaus..Et kumman jätkä valihtee, Röökin vai muijan!!??
Tiesitkö? Että nikotiiniriippuvuus on täysin verrattavissa heroiiniriippuvuuteen, molemmista on yhtä vaikeata päästä eroon. Mitäpäs jos se jätkä tosiaan valitseekin tupakan! Sitten weeralla ja kaikilla on pahamieli ja kaikki on yksin! Lopetin itse röökaamisen jo vuosia sitten ja tiedän että lopettaminen on vaikeata ja vie aikaa.
jos rakastaa muijaa..pitää olla valmis luopumaan muijan terveyden takia tupakasta..Vai rakastaako jätkä enemmän röökii??
Ja tiedän röökistä varmaan enemmän kun sinä, vaikka en ole "säännöllisesti" polttanut..
Sä et tiedä tupakoinnista yhtään mitään. Mä poltin puoltoistavuotta säännölisesti, ennenkuin lopetin ja sittenkin poltin vuosia aina kännissä. Nyt en polta enää edes kännissä. On tosi lapsellista kiristää jätkää tyyliin että jos sä et lopeta, niin mä jätän sut. Ei se ole reilua!!! Maailma on täynnä muijia, se jätkä vaa vaihtaa toiseen. Yleensä tämmösissä tapauksissa se epävarmempi ja alistuvampi sopeutuu. Eli joko alkaa itsekkin polttaa tai lopettaa itsekkin, koska haluaa miellyttää seurustelukumppaniaan ja pelkää tulevansa hylätyksi. Ei toi nyt niin vakava asia ole. Mitä se on joku tupakointi suureen ja mahtavaan rakkauteen verrattuna?
Sanot jätkälles ettei polta sillon kun on sun seurassa..polttakoon muulloin.
Eiköhän tolla ongelmas ratkea.
se maku jää..Ei silti kivaa..mut toikin on parempi vaihtoehto, ku savusuukot..
Mun poikaystävä poltti jo sillon ku me oltii vaan kavereita... mut sit ku alettii olee nii jotenki se tartutti sen polttamisen mulle ja nyt itekki ravaan yhtä tiheesti röökillä... jotenka tarvisin nyt apuu mite saan itseni ja hänet lopettaa kuollaa koht syöpään varmaa molemmat 😭😭😭