mitkä ruuvit

minkälaisia ruuveja kannattaa käyttää teräsveneessä verhoilun ja kaiken muunkin kiinnittämiseen.
61465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vain sopivia ruuveja sekä pultteja, ehkä pari naulaakin ja jokusen niitin.

Äänestä

Veneen materiaalista riippumatta kannattaa aina käyttää veneessä A4 haponkestäviä kiinnittimiä, jos vain mahdollista.

Äänestä
  • Älä aloitakkaan sitä remonttias... jos on tollastakin täältä kysyttävä.. tulee ns. "itsetehty".

    Äänestä

Sorvaa katajasta,ei ruostu.

Äänestä

joo eli lähinnä oli siitä kyse mikä sopii teräksen kanssa ja mikä ei eli teräkselle esim.epäjalometalli joka syöpyy eka vai toisinpäin,jolloin niin sanottu ruuvinreikä syöpyy joka taas aiheuttaa.....joku on kehunut pronssiruuveja mutta on kuulemma vaikeasti saatavia.ja onko eri ruuveilla erillainen vaikutu muodostuuko ruuvin päähän kondesiota.kiitos hyvistä vastauksista luupäät ja hyvät jussit jos ei muoviveneen omistajat osaa muuta vastailla.(tämä koskee aikaisempia vastauksia)!!

Äänestä

Ja 3,0 lähilukulasit

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttakee kirjoitti:

minkälaisia ruuveja kannattaa käyttää teräsveneessä verhoilun ja kaiken muunkin kiinnittämiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu