Invapysäköinti

Luvan haltija

Haluaisin nostaa esille invapysäköinnin. Minulla on lupa mutta ei Piikkiön kauppojen pihalla ole paikkoja.. no.. halpiskaupassa on ja vissii S-marketissakin mutta pyynnöistä huolimatta K-kaupan eteen ei sellaista saada. Aina vaan kauppias lupaa muttei se kuitenkaan toteudu. Sivaankin olen pyytänyt siihen eteen. Mutta ei.. pihaa kyllä hiukan isonnettiin jotta nuoret tervejalkaiset pääsevät vielä hiukan lähemmäs ovea.
Samalla kiroan piikkiön takseja jotka käyvät pelaamassa rahapelejä K-kaupassa ja auto seisoo suojatiellä ihan kaupan edessä.
Voitaiskos nyt noudattaa itse kukin noita parkkiruutuja ja jos niin invapaikat vapaaksi vain luvanhaltijoille joille se on erittäoin tärkeää.
Vielä haluan kiittää tästä erinomaisesta palstasta ja myös toivottaa kaikille Piikkiöläisille Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta.
Piikkiöläinen vuodesta... hmm.. en edes muista. ;))

3

1445

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rudy

      K-kaupan oven edessä alkavalla parkkipaikalla ole ainakin ensimmäinen ruutu invapaikka? Itse olen sitä paikkaa välttänyt kun mielestäni siihen oli maalattu invamerkki mutta liekö sitten kulunut pois...
      Siwan parkkipaikka on yks p-läpi, vaikka siihen asetettais millainen invakyltti, ei se tule siinä ainakaan toimimaan niin kuin pitäisi.

      • Lupa kans

        ollutkin joskus maalaus ja myös merkki.. siitä on aikaa. Kakarat sen varmaan repis pois ja maalaus on kulunut. Mutta uusiakin vois.. niin on kauppias luvannut..


    • Ehkä asiakas

      Mikäs on tän hetkinen tilanne? Onko kauppias nyt jo tehnyt asialle sen, mitä pitää?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      139
      987
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      936
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      813
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      725
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      684
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      586
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      575
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    Aihe