Iltoja. Mielelläni minäkin kuulisin millasena näet ensi vuoteni, ihmissuhde ja työ erityisesti kiinnostavat. Onko kokonaan uusi rakakus tulossa vai kenties jo joku sellainen joka jo elämässäni jossain merkityksessä on..? Vaalea vai tumma..? Toivonko turhaan saavani vielä erään jousimiehen(vaalea) elämääni?
Entä työrintama, joudunko alkuvuodesta olemaan kauvankin työttömänä vai löydänkö piakkoin töitä, onko edessä muuttoa?
Hyvää ja rauhaisaa Joulua Sinulle! :)
Entä työrintama, joudunko alkuvuodesta olemaan kauvankin työttömänä vai löydänkö piakkoin töitä, onko edessä muuttoa?
Hyvää ja rauhaisaa Joulua Sinulle! :)
Vastaukset 1
Vanhimmat
On jo yö, mutta katson velvollisuudekseni vastata kaikille kyselijöille. Kaikillehan en heti voi vastata, jos en mitään tuntoja saa, mutta tänä iltana oli hyvä aika.
Työrintamalta tunsin, että joudut työttömänä olemaan aivan maalis, -huhtikuun vaihteeseen asti.
Rakkauselämässäsi, tai sanotaanko rakastumisessa tai ihastumisessa näyttää olevan aika lailla sekavaa. Johtuneekohan Sinun etsimisestäsi, tunnut hakevan sitä "oikeaa", mutta et osaa oikein kuunnella sydämesi ääntä. Rauhoitu tällä rakkaus (rakastumis) rintamalla, ja rauhoitu hetkeksi. Tämä vaalea jousimies on taas yksi ihastumisesi ja haaveilusi kohde. En tunne siinä mitään pysyvää. Sinä tiedät sen oikean silloin, kun se vastaan tulee, eikä nyt tarkoiteta mitään hetken ihastusta. Kaiken kaikkiaan vuosi 2007 näyttää hyvältä, jos vain rauhoittusit niiden ihastumisiesi suhteen. Ikävä sanoa, mutta tuntuu, että joudut pettymään rakkaudessa, mutta kunhan saat liian levottoman mielesi talttumaan, niin tunnen, että Sinulla on vielä hyviä, todella hyviä, jaksoja elämässäsi. Kunhan vain erotat rakkauden ja hetken ihastumisen toisistaan.
Hyvää joulua Sinulle t. S.