Heh, on pakko laittaa linkki yhteen myynti-ilmoitukseen =) Jos ei saa linkittää näin, niin sheriffi poistakoon.
http://www.hifilehti.fi/keskustelu/tm.asp?m=105679
http://www.hifilehti.fi/keskustelu/tm.asp?m=105679
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No ehkä sinulle nämä voivat olla hyvät. Tässähän on Bilteman kaiuttimet, joten "laadusta" emme voi puhua..
uudestaan se alkuperäinen viesti ja mieti mitä siinä tarkoitetaan................ :)
Ihan hyvä linkki tuohon ilmoitukseen.
Tuo kaiutin ei ole nähnytkään oikeat Hifi 12/2:sta. Ensinnäkin jos elementit on vaihdettu - kaiutin ei ole enää 12/2.
Toiseksi 12/2:n diskantti on kyllä paljon isompi kuin tuo diskantti joka putoaisi Dynaudion diskantin asennusreikään kuin kivi kaivoon. Eli kotelokaan ei ole ollut missään tekemisissä orkkiskaiuttimen kanssa.
Aikamoinen feikki, mutta hinta on kyllä ihan oikea hinta!!!!
Onkohan näillä Hifin rakennussarjojen tyyppinimillä minkäänlaista merkkisuojaa tämän tyyppisiä huijareita vastaan?
alkuperäiset nuhanenät voittaa.Bilteman jyrää!
valinnut elementit vanhojen parametrejä vastaavilla arvoilla, ei ne kuitenkaan soi samanlailla kuin alkuperäiset. Onneksi ilmoitit elementtien vaihdosta, niin kukaan hifin harrastusta aloittavakaan ei todennäköisesti mene halpaan.
Tuo hinta itse merkittävästi muutetuista hifikaiuttimista on törkeä.
noiden elementtien laatu on varmasti surkeampi kuin alkuperäisissä. Ainoa kohtuullinen elementti näkyy olevan keskikaiuttimen diskanttina, näyttää Audax:in diskantilta, jota on käytetty joissakin vanhemmissä muistaakseni hifi 85/D kaiuttimessa. Tu elementti on kohtalainen.
tuo Bilden bassoelementti hakkaa äänellään kaikki muut.Se on selvä.
lässyn.
lähtenee,jos vertaa esim. Genen malleihin?Hinta ainakin paljon halvempi,voiko ääntä verrata?
tasalaatuinen ääni lähtee verrattuna esim.Genelecin 1031 kaiuttimiin.Läsnäolo,soittimien paikannus,stereokuva ja bassotoisto on osin jopa parempi kuin huomattavasti kalliimmissa Geneissä.
korvalääkärillä. Noin typerän väitteen esittäjällä pitää olla laittaa faktat pöytään. Se ei riitä, että luotat omaan kuuloosi joka ei perustu ammattilaisen mielipiteeseen, vaan selvästi itsestään liikaa luulevan typeryksen luulotautisiin näkemyksiin. Taidat olla itse myyjä joka yrittää kusettaa tietämättömiä lässytyksillä joilla nolaat vain itsesi.